URM
Укрзалізниця Новини

Звіт ТСК: Нерозпорядливість Кравцова та Юрика завдала Укрзалізниці збитків на 75 млн грн

Перевірка ТСК виявила факти злочинної бездіяльності керівництва УЗ у  частині використання «дешевих» кредитних ресурсів МФО, яка принесла товариству збитки в особливо великих розмірах.

Про це йдеться у фінальному звіті ТСК для Верховної Ради, який є в розпорядженні URM.

Так, розпорядженням уряду від 31.10.2018 №831-р було погоджено залучення АТ «Укрзалізниця» довгострокового кредиту з ЄБРР на суму 150 млн дол. США для реалізації проєкту «Придбання рухомого складу», що передбачав придбання вантажних вагонів. Кредитна угода між АТ»УЗ» та ЄБРР укладена 09.11.2018, але протягом більше 1 року реалізована не була та 31.12.2019 скасована. При цьому АТ»УЗ» сплатила на користь ЄБРР згідно з умовами кредитної угоди комісію та інші платежі на суму 2,8 млн дол. США.

У документі ТСК  зокрема йдеться про те, що через нерозпорядливість особисто голови правління  Кравцова та члена правління  Юрика товариству було завдано прямі збитки в обсязі 2,8 млн дол. США (75,0 млн грн).

За аналогічним сценарієм розвивається робота з використання позики ЄБРР та ЄІБ на електрифікацію залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка, угода про яку підписана 14.04.21, а вибірку коштів станом на 31.12.2021 року не розпочато. Угода передбачає 0,5% річних на невибрану суму. АТ»УЗ»  отримала від ЄБРР і ЄІБ сумарно 366 млн євро кредитних коштів, на проєкт «Електрифікація залізничного напряму Долинська-Миколаїв-Колосівка». До цього часу АТ»УЗ»  не те що не приступила до реалізації проєкту — навіть не визначилась із підрядником.

Звіт ТСК

У ТСК наголосили, що за кредитною угодою АТ»УЗ»  за кожен день невикористання чи нецільового використання кредиту має сплатити 5 тисяч євро (наразі сума таких платежів вже складає близько 2,5 млн грн і щодня збільшується).

Відповідального за цю безгосподарність не визначено. Натомість АТ»УЗ» та МІУ заявляють про те, що звернуться до ЄБРР та ЄІБ щодо скасування тендерної процедури за 1 фазою. При цьому не уточняється, хто компенсуватиме понесені збитки АТ «УЗ».

Звіт ТСК

У документі йдеться про наступні рекомендації з цього приводу:

  • Матеріали перевірки стосовно злочинної бездіяльності Є. Кравцова та І. Юрика відносно використання кредитів довгострокового кредиту з ЄБРР на суму 150 млн дол. США для реалізації проєкту «Придбання рухомого складу», що передбачав придбання вантажних вагонів, що завдало АТ»УЗ» збитків в особливо великих розмірах, активізувати роботу відповідних слідчих органів.
  • Провести переговори з ЄІБ та ЄБРР щодо визначення підрядника за вже проведеним тендером проєкту «Електрифікація залізничного напряму Долинська-Миколаїв-Колосівка» із застосуванням електронного порталу закупівель ЄБРР — ECEPP. Матеріали стосовно злочинної бездіяльності  керівництва УЗ  щодо реалізації  проєкту «Електрифікація залізничного напряму Долинська-Миколаїв-Колосівка» та збитків, яких зазнала АТ «УЗ»  через невикористання коштів ЄІБ, ЄБРР, передати відповідним слідчим органам.

Нагадаємо, 13 січня відбулося засідання антикризового штабу Укрзалізниці, де прийнято рішення направити до ЄІБ та ЄБРР звернення щодо скасування тендерної процедури за I фазою проєкту (електрифікація дільниці Долинська — Миколаїв).

Перед цим  голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що ЄІБ скасував результати першого тендеру на виконавця робіт, який виграла китайська компанія CRCC. Другий тендер виграла казахська, але оголошення переможця затягується.

 

читайте також

Завантаження....