URM
Укрзалізниця Новини

Знайти житло та отримати допомогу вимушеним переселенцям стане простіше

Укрзалізниця разом з Міністерством цифрової трансформації та Офісом Президента України запускає проєкт “Там, де вас чекають”. Про це повідомила пресслужба перевізника. Проєкт покликаний спростити процес евакуації, знаходження житла та отримання гуманітарної допомоги на новому місці тим українцям, які вимушені полишати свої домівки через війну росії проти України.

Для цього Міністерство цифрової трансформації створило спеціальний сайт — https://public.tableau.com/app/profile/hum6904/viz/free_posel/Dashboard1, на якому відображається кількість місць, які кожна область може запропонувати для безкоштовного розселення тимчасово переміщених громадян України. Також там є номери телефонів контактних центрів у кожній області, куди можна звертатися самостійно із відповідним запитом — місцеві органи влади супроводжуватимуть евакуйованих українців від вокзалів до місця розселення.

Повідомляється, що на п’яти вокзалах, які відправляють — у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Лозовій — стюарди реєструватимуть тих, хто евакуюється, в єдиній системі та допомагатимуть визначитися з місцем майбутнього тимчасового поселення. На чотирьох вокзалах, що приймають — у Львові, Ужгороді, Чернівцях та Івано-Франківську — евакуйованих, які були зареєстровані, уже зустрічатимуть інші співробітники залізниці та волонтери, які організовано передадуть їх представникам місцевої влади. Ті, зі свого боку, доставлять евакуйованих з вокзалу до місця поселення.

Зареєструватись у системі можна буде не тільки на вокзалі, але й у деяких поїздах. Працівники залізниці, які допоможуть із цим, їздитимуть на таких рейсах (номера поїздів та маршрути можуть змінюватися):

1. №209/210 Харків — Івано-Франківськ
2. №233/234 Покровськ — Чоп
3. №219/220 Запоріжжя — Львів
4. №238/237 Одеса — Ужгород
5. №136/135 Одеса — Чернівці
6. №13/14 Київ — Солотвино
7. №43/44 Київ — Івано-Франківськ
8. №45/46 Лозова — Ужгород.

Водночас пасажири можуть залишити заявку на евакуацію з проживанням самостійно через контактний центр Укрзалізниці за номером 0 800 503 111. Оператори проконсультують пасажирів з основних питань та внесуть дані пасажира в реєстраційну форму.

читайте також

Завантаження....