URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини

Зміна порядку допуску приватної тяги. Що говорять експерти та представники ринку

Учасники ринку та експерти заявляють, що редакція наказу МІУ про зміну порядку доступу приватної тяги не змінить теперішній стан речей.

16 червня Державна регуляторна служба погодила відповідний проєкт наказу Міністерства інфраструктури «Про внесення змін до Тимчасового положення про порядок допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування».

За словами Владислава Притоманова (член робочої групи з приватної тяги при МІУ), ці правки, насправді, нічого не змінюють.

Цим наказом змінюють заборону перетину маршрутів приватної тяги зі «швидкісного» руху (пасажирський рух за нормативами весь швидкісний) на Інтерсіті. Здавалося б це повинно розширити сферу приватної тяги, але це не так. Фактично ми використовуємо одну й ту саму колію для вантажного та пасажирського руху, а Інтерсіті ходить практично скрізь. Хоча колись вони були різні, окремо вантажна, окремо пасажирська, але утримувати обидві грошей немає. Таким чином зміни це спроба з одного боку сказати — «ну ось ми ж пішли на поступки», з іншого заборонити й знищити проєкт на корені.

Владислав Притоманов

За його словами, проблему мало б вирішити розмежування пасажирського й вантажного руху в часі — інтервал між пасажирськими та вантажними поїздами має бути не менше, ніж дві години. Проте таку пропозицію робочої групи в МІУ не підтримали.

Що цей проєкт нічого не змінить говорить й технічний директор учасника проєкту – ТОВ «Українська локомотивобудівна компанія», Володимир Крот.

У наказі нічого позитивного немає, він дискримінує приватного перевізника, адже не збільшує географію та кількість дільниць. Усі наші зауваження не враховані.

Володимир Крот

У ДП «Ферротранс», яке також подавало заявку на участь у пілотному проєкті, нам також повідомили, що цей наказ нічого не змінює й коментувати їм нічого.

Зазначимо, наказ набере чинності після оприлюднення Міністерством інфраструктури.

читайте також

Завантаження....