URM
Події Міжнародні Новини

ЗМІ: В Європі посилилася проблема з блокуванням платежів за оренду вагонів

Національний банк досі не розв’язав проблеми з блокуванням українськими банківськими установами платежів за договорами оренди європейських вагонів, що використовуються для доставки пального до українського кордону. Про це повідомляє видання enkorr з посиланням на гравців ринку.

«Ми спрямували в Нацбанк відповідного листа з проханням ввести зміни в його постанову, аби постачальники могли вільно сплачувати за оренду європейських вагонів. Начебто цю проблему там бачать і обіцяють її розв’язати, та вже минуло три тижні, й змін ніяких», — розповідає один із українських трейдерів.

Тим часом, з його слів, питання оренди європейських вагонів-цистерн стає все гострішим.

«Через те, що ми не можемо заплатити, ми залишились без нових вагонів, а за ті вагоно-цистерни, що вже були у нас в оренді, ми змушені просити в орендодавців відстрочку, але розуміємо, що їх терпіння не вічне», — розповідає він.

Як повідомлялось, на початку вересня Нацбанк опублікував постанову про здійснення операцій із валютними цінностями, яка, серед іншого, забороняє сплату українськими контрагентами оренди за кордоном. Під цю норму потрапило й укладання договорів оренди-фрахту вагоно-цистерн із нерезидентами України.

Також зі слів співрозмовників видання, наразі НБУ блокує платежі повернення кредитів у валюті за кордон і оплату біржових внесків в інших країнах.

читайте також

Завантаження....