URM
Рухомий склад Новини

Жахіття на колесах: Омбудсмен перевірила спецвагон УЗ

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили спеціального залізничного вагона Укрзалізниці, призначеного для конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі.

У ході перевірки було встановлено:

  • Транспорт для конвоювання не оновлювався з радянських часів та є застарілим і не обладнаним відповідно до вимог міжнародних стандартів.
  • Спецвагон 1977 року випуску обладнано двома типами камер: «великими» площею 3,48 кв. м (на 12 осіб) та «малими» площею 2,05 кв. м (на 5 осіб).
  • Камери спецвагона не мають природного та штучного освітлення, без вікон та належної вентиляції.
  • Опалення передбачене лише у зимовий період. Місця для сидіння не мають жодного поручня, що може призвести до травмування у разі різкої зміни швидкості вагону (екстреного гальмування). Також відсутнє будь-яке покриття місць для сидіння, а також матраци, подушки та постільна білизна.
  • Попри те, що під час візиту у спецвагоні був бак із питною водою, жодного посуду для неї не було передбачено. Упродовж усього маршруту слідування ув’язнені (засуджені) особи не забезпечуються гарячим харчуванням. На всіх ув’язнених (засуджених) осіб було передбачено кілька буханок хліба та консерви, однак посуд та столові прибори відсутні.
  • Медичні аптечки для засуджених не передбачені, аптечки варти не містили жодних ліків, що виключає можливість надання належної домедичної допомоги.
  • Спецвагон не обладнаний системою відеоспостереження.

Жахіття на колесах: Омбудсмен перевірила спецвагон УЗПід час візиту моніторами було встановлено, що будь-яке конвоювання людей у спецвагонах може розцінюватись як жорстоке і таке, що принижує людську гідність, поводження.

читайте також

Завантаження....