URM
Рухомий склад Новини Пасажирські перевезення

(ФОТО) Жах на колесах: Омбудсмен перевірила вагон в якому конвоюють засуджених

Представники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили спеціальний залізничний вагон Укрзалізниці, призначений для конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі.

Заходи проводилися з метою перевірки умов конвоювання останніх та стану дотримання заходів із запобігання поширенню COVID-19.

Під час візиту моніторами було встановлено, що будь-яке конвоювання людей у спецвагонах може розцінюватись як жорстоке і таке, що принижує людську гідність. Транспорт для конвоювання — застарілий і не обладнаний відповідно до вимог міжнародних стандартів.

У яких умовах конвоюють засуджених

Спецвагон 1991 року випуску. Місця для сидіння спецвагону не мають жодного пом’якшувального покриття. Особи, які конвоюються, змушені сидіти та спати на твердих залізних полицях. Матрацами, подушками та постільною білизною ув’язнені (засуджені) не забезпечуються, оскільки таке не передбачено національними стандартами.

Незважаючи на те, що спеціальний вагон обладнано кухнею, приготування їжі на ній передбачено лише для особового складу конвою. Конвойовані особи можуть харчуватись лише сухими пайками — хліб та консерви.

Під час конфіденційних розмов конвойовані особи скаржилися на відсутність постільної білизни, посуду та столових приборів, гарячого харчування та напоїв, медичної допомоги, засобів гігієни (мило, туалетний папір). Постіль та особисті речі, які мали при собі конвойовані особи, були забезпечені лише за рахунок родичів, медичні препарати — у переважній більшості теж за рахунок родичів.

Також моніторами було виявлено порушення протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу. Ув`язнені не забезпечені засобами індивідуального захисту, відсутні засоби дезінфекції для загального користування. Не організовано місця для миття рук — відсутні мило, одноразові паперові рушники.

читайте також

Завантаження....