URM
Міжнародні Новини

Зеленський запросив Світовий банк вкладати в «зелену трансформацію» України

Президент Володимир Зеленський просить Світовий банк взяти участь в реалізації плану трансформації України.

Під час робочого візиту до США Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Групи Світового банку Девідом Малпассом. На ній наголошено на важливості участі банку в проєктах з фінансування будівництва та реконструкції автомобільних доріг в Україні.

Також Президент представив план «зеленої» трансформації України, висловивши надію на його підтримку Світовим банком. Він передбачає декарбонізацію економіки, підвищення енергоефективності та адаптації до змін клімату. Загальна вартість проєктів становить понад 277 мільярдів доларів.

Крім цього, у межах візиту Міністерство економіки та Експортно-імпортний банк США підписали меморандум про взаєморозуміння. Документ спрямований на нарощування торгівлі шляхом фінансування американського експорту в Україну коштом федеральних ресурсів.

Відповідно до нього сторони пропрацюють можливості використання середньо- і довгострокових гарантій, а також прямих позик з боку Ексімбанку США для фінансування американського експорту в Україну в обсязі 3 млрд доларів або на іншу суму, узгоджену сторонами.

У Білому домі заявили, що ця сума має компенсувати наслідки запуску Росією «Північного потоку».

Ще одним результатом візиту української делегації стало укладання угоду з американською компанією Westinghouse electric щодо будівництва енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а надалі — ще чотирьох блоків загальною вартістю до 30 млрд доларів США.

читайте також

Завантаження....