URM
Інфраструктура Новини

Зеленський запропонував США профінансувати інтеграцію української залізниці до європейської системи

Володимир Зеленський під час візиту до США запропонував американській стороні план трансформації країни. Народний депутат України Олексій Гончаренко виклав пункти цього плану.

Три пункти стосуються залізниці:

  • Інтеграція української залізничної системи з європейською, упровадження західних стандартів замість радянських (будівництво євроколій від кордону до Києва та до Одеси;  бюджет 10 млрд доларів).
  • Будівництво веж під базові станції мобільного зв’язку вздовж залізничних шляхів (бюджет 163 млн доларів).
  • Постачання локомотивів General Electric (бюджет 10 млрд доларів).

З усіх пунктів Україна очікує на кредити від США та на обладнання. Також Україна запропонувала США профінансувати будівництво шахти з видобутку уранових руд та запровадження виробництва літію.

Крім того, Україна очікує на фінансування будівництва нового житла, сміттєпереробних заводів, водогонів та інших об’єктів житлової інфраструктури.

Нагадаємо, також у межах візиту Міністерство економіки та Експортно-імпортний банк США підписали меморандум про взаєморозуміння. Документ спрямований на нарощування торгівлі шляхом фінансування американського експорту в Україну коштом федеральних ресурсів.

Відповідно до нього сторони пропрацюють можливості використання середньо- і довгострокових гарантій, а також прямих позик з боку Ексімбанку США для фінансування американського експорту в Україну обсягом 3 млрд доларів або на іншу суму, узгоджену сторонами.

У Білому домі заявили, що ця сума має компенсувати наслідки запуску Росією “Північного потоку-2”.

Ще одним результатом візиту української делегації стало укладання угоди з американською компанією Westinghouse electric щодо будівництва енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проєкту, а надалі – ще чотирьох блоків загальною вартістю до 30 млрд доларів США.

читайте також

Завантаження....