URM
Рухомий склад Новини

Зеленський ратифікував угоду щодо поставок французьких електровозів

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця» № 1607-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

Ратифікація рамкової угоди дозволить реалізувати проєкт з оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця». Адже компанія закупить 130 вантажних електричних локомотивів (80 – двосистемних, 50 – односистемних) для АТ «Українська залізниця».

Локомотиви куплять коштом Держбюджету та шляхом державних зовнішніх запозичень. Французька сторона надає Україні офіційну підтримку, призначену для фінансування проєкту.

Згідно з рамковою угодою, офіційна підтримка становить щонайбільше 85% від загальної суми контрактів. Українська компанія, визначена урядом України, має сплатити не менше 15% від загальної суми контрактів шляхом попередньої оплати на користь французького постачальника.

Загальна сума офіційної підтримки становить 750 млн 125 тис. євро та фінансує реалізацію проекту. Зокрема, 350 млн євро становитиме казначейська позика уряду Французької Республіки, а 400 млн 125 тис. євро – банківські позики, гарантовані Bpifrance Assurance Export, що діє від імені уряду Французької Республіки.

Проєкт передбачає придбання у Франції французьких товарів та послуг, а також придбання українських чи іноземних товарів та послуг у межах 50% від загальної суми контрактів. За виконання контрактів відповідальний французький постачальник, за умови, що офіційна підтримка, надана на придбання українських товарів і послуг, не перевищує 50% від суми експортних контрактів.

Нагадаємо, раніше Член профільної ТСК в Раді  Ігор Мурдій заявив, що в межах угоди щодо закупівлі електровозів Alstom встановлений рівень локалізації 35%, а не 30%, як повідомлялося раніше.

читайте також

Завантаження....