URM
Бізнес Новини

Зеленський підписав закон про локалізацію на закупівлях

Президент України Володимир Зеленський підписав підтриманий парламентом законопроєкт №3739 «Про внесення змін до закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості».

Згідно з інформацією на сайті парламенту, закон повернутий із підписом президента 12 січня поточного року.

Створення 64 тисяч робочих місць та зростання ВВП на 4,2 % у середньостроковій перспективі — вкрай важливий ефект, який очікується після набуття чинності закону про локалізацію. Але ще важливішим є перезавантаження державної промислової політики. Підтримка закону у Верховній Раді конституційною більшістю та швидке підписання закону президентом демонструє, що наша промисловість таки має шанс на адекватну підтримку з боку держави.

співавтор Закону Дмитро Кисилевський

Нардеп також повідомив, що Кабмін тепер має розробити нормативну базу для застосування вимоги щодо локалізації під час держзакупівель. Він припустив, що на це піде декілька місяців. Сам Закон набуває чинності через шість місяців із моменту опублікування.

Нагадаємо, 16 грудня Верховна Рада внесла зміни до закону «Про публічні закупівлі», додавши туди вимогу щодо локалізації виробництва. Так, законом тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються особливості здійснення процедур закупівлі, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень.

Держава вимагатиме вітчизняної складової при купівлі п’яти категорій: міського, залізничного транспорту, комунальної техніки, енергетичного та аерокосмічного машинобудування. Замовник здійснює закупівлю таких товарів виключно, якщо їхній ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує:

  • у 2022 році – 10 відсотків;
  • у 2023 році – 15 відсотків;
  • у 2024 році – 20 відсотків;
  • у 2025 році – 25 відсотків;
  • у 2026 році – 30 відсотків;
  • у 2027 році – 35 відсотків;
  • з 2028 року до дня завершення 10-річного строку дії цього пункту — 40 відсотків.

Законом встановлено, що «Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за відповідною формулою».

Уповноважений орган має сформувати перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті та здійснює моніторинг дотримання вимог.

читайте також

Завантаження....