URM
Укрзалізниця Пасажирські перевезення

Залізниця інклюзивна: Як подорожувати людям з інвалідністю

Укрзалізниця придбає 37 пасажирських вагонів, які пристосовані для перевезення людей в інвалідних візках. Інклюзивні вагони закуплять за кошти, які цього року були вперше виділені з державного бюджету.

Зокрема Перевізник придбає 20 пасажирських купейних спальних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, та 17 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

Спеціальні вагони будуть поставлені компанії впродовж двох років.

Ми збільшуємо кількість вагонів у далекому сполученні для подорожей маломобільних людей. Крім того, ми продовжуємо підвищувати інклюзивність залізничних вокзалів.

Іван Юрик, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця»

Так, упродовж 2020-2023 років УЗ спрямує понад 74 млн грн на облаштування залізничних об’єктів. Планується адаптувати вокзали та зупинні платформи для людей з інвалідністю, закупити підйомні платформи й візки для вагонів тощо.

Залізниця інклюзивна: Як подорожувати людям з інвалідністю

Також у планах компанії зробити й приміські перевезення зручними для людей з інвалідністю. Сьогодні, 9 липня, Укрзалізниця запустила перший в Україні інклюзивний приміський електропоїзд.

Він має вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, з місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Крім того, у поїзді замінено низку систем та деталей інтер’єру. Серед основних — встановлено кріплення для велосипедів.

Залізниця інклюзивна: Як подорожувати людям з інвалідністю

На модернізацію зазначеного поїзда Укрзалізниця направила 70,6 млн грн, зокрема на впровадження інклюзивності — майже 2,2 млн грн. Усі роботи здійснено на власних потужностях — на Київському електровагоноремонтному заводі.

До кінця 2021 року планується провести капітальний ремонт ще 6 поїздів. Кошти на це, близько 300 млн грн, передбачені у фінплані компанії.

Іван Юрик, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця»

За словами керівника компанії, усі роботи проводилися в постійних консультаціях з Валерієм Сушкевичем та представниками Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

Наразі Укрзалізниця має у своєму парку 15 пасажирських вагонів, 10 швидкісних електропоїздів Hyundai Rotem, 2 швидкісні двоповерхові електропоїзди Skoda Vagonka та 2 швидкісні електропоїзди подвійного живлення виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», які пристосовані для перевезення людей на колісних кріслах.

За інформацією Міністерства соціальної політики, станом на 01 січня 2020 року, в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. У тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

читайте також

Завантаження....