URM
Пасажирські перевезення Новини Укрзалізниця

Залізниця інклюзивна: Українці з інвалідністю зможуть купити пільгові залізничні квитки

Мінсоцполітики разом з Укрзалізницею впровадили функцію придбання пільгових залізничних квитків для осіб з інвалідністю на сайті Перевізника.

Раніше для придбання пільгового залізничного квитка особі з інвалідністю необхідно було реєструватися в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) виключно через орган соціального захисту населення, що потребувало особистої присутності особи з інвалідністю та супроводжувалося тривалим очікуванням у черзі.

Зараз Мінсоцполітики запустило онлайн-облік в ЦБІ осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та їхніх законних представників.

Для цього людині з інвалідністю або законному представникові дитини з інвалідністю необхідно зареєструватися в ЦБІ через електронний кабінет особи з інвалідністю за посиланням і подати скановані копії необхідних документів.

Якщо особа з інвалідністю вже облікована в ЦБІ, але на сайті Укрзалізниці не може придбати квитки через відмову у підтверджені статусу, швидше за все, у ЦБІ внесено некоректні дані документа, що надає право на пільги.

Для уточнення причини відмови особі з інвалідністю необхідно звернутися до органу соціального захисту населення. Актуалізувати дані щодо себе або особи, законним представником якої ви є, можливо в органі соціального захисту населення або через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Мінсоцполітики

Інклюзивні пасажирські вагони

Укрзалізниця придбає 37 пасажирських вагонів, які пристосовані для перевезення людей в інвалідних візках. Інклюзивні вагони закуплять за кошти, які цього року були вперше виділені з державного бюджету.

Зокрема Перевізник придбає 20 пасажирських купейних спальних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, та 17 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, та купе начальника поїзда.

Спеціальні вагони будуть поставлені компанії впродовж двох років.

Інклюзивні залізничні об’єкти

Так, упродовж 2020-2023 років УЗ спрямує понад 74 млн грн на облаштування залізничних об’єктів. Планується адаптувати вокзали та зупинні платформи для людей з інвалідністю, закупити підйомні платформи й візки для вагонів тощо.

Інклюзивні приміські перевезення

Також у планах компанії зробити й приміські перевезення зручними для людей з інвалідністю. 9 липня Укрзалізниця запустила перший в Україні інклюзивний приміський електропоїзд.

Він має вагони, обладнані для доступу людей з інвалідністю, з місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Крім того, у поїзді замінено низку систем та деталей інтер’єру. Серед основних — встановлено кріплення для велосипедів.

На модернізацію зазначеного поїзда Укрзалізниця направила 70,6 млн грн, зокрема на впровадження інклюзивності — майже 2,2 млн грн. Усі роботи здійснено на власних потужностях — на Київському електровагоноремонтному заводі.

До кінця 2021 року планується провести капітальний ремонт ще 6 поїздів. Кошти на це, близько 300 млн грн, передбачені у фінплані компанії.

ІВАН ЮРИК, В.О. ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ»

За словами керівника компанії, усі роботи проводилися в постійних консультаціях з Валерієм Сушкевичем та представниками Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

Наразі Укрзалізниця має у своєму парку 15 пасажирських вагонів, 10 швидкісних електропоїздів Hyundai Rotem, 2 швидкісні двоповерхові електропоїзди Skoda Vagonka та 2 швидкісні електропоїзди подвійного живлення виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», які пристосовані для перевезення людей на колісних кріслах.

За інформацією Міністерства соціальної політики, на 1 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. У тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

читайте також

Завантаження....