URM
Порти Бізнес Новини

Залізничне сполучення заблоковане: Вугілля з Казахстану відправлять морським транспортом

Вугілля з Казахстану, транзит якого заблокувала Росія, мають доставити до України морським транспортом. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Сьогодні є інформація про те, що вугілля з Казахстану через Тамань, через порт виходить і буде спрямовуватися в Україну. Залізничне сполучення дійсно заблоковане, неможливо везти. Але морським транспортом, є інформація, перший корабель будуть відправляти буквально в найближчі дні.

Денис Шмигаль

Нагадаємо, раніше  з’явилася інформація, що Росія заблокувала перевезення залізницею цього вугілля.

Потім в Міністерстві індустрії та інфраструктурного розвитку Казахстану заявили, що обмеження транзиту вугілля в країну пов’язані із завантаженістю інфраструктури.

Нагадаємо, з 1 листопада Російська Федерація зупинила постачання енергетичного вугілля в Україну. Ідеться про вугілля марки А (антрацит) та П (пісне). Таке вугілля завозила компанія ДТЕК (Луганська ТЕС, Криворізька ТЕС), Донбасенерго (Слов’янська ТЕС) та Технова (Дарницька ТЕЦ, Сумська ТЕЦ, Чернігівська ТЕЦ).

Де Україна купує вугілля

Україна також закуповує вугілля у США та Колумбії. Перше із семи законтрактованих компанією ДТЕК суден із вугіллям зі Сполучених Штатів прибуло до України 20 листопада. Обсяг першого постачання становить 60,5 тисяч тонн. Очікується, що всі суднові партії прибудуть до України зі США та Колумбії протягом листопада 2021 – січня 2022 року. Це 5 поставок з вугіллям зі США та 2 поставки – з Колумбії.

читайте також

Завантаження....