URM
Інфраструктура Новини

Залізнична колія «Вільча-Янів» дозволить Україні щорічно заощаджувати $ 200 млн

Будівництво залізничної колії Вільча – Янів дозволить Україні заощаджувати 200 млн доларів США щорічно. На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.

Відзначимо, що нещодавно добудовано колія Вільча – Янів з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

Це про справжню незалежність, це про геополітику. Ми дійсно заощаджуватимемо близько 200 млн доларів щороку, які витрачалися на вивезення до Росії відпрацьованого ядерного палива.

міністр енергетики Герман Галущенко

Також в Міненерго наголосили на тому, що невдовзі буде введено в експлуатацію власне Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, зведене у співпраці з американською компанією Holtec International.

Раніше в Енергоатомі також зазначили, що упродовж трьох років будівництво цієї під’їзної колії залишалося суттєвою перешкодою для запуску в експлуатацію першого пускового комплексу ЦСВЯП.

Нагадаємо, що 29 липня на ділянці колії в зоні відчуження ЧАЕС проїхав перший тестовий поїзд.

Довідково:

  • Залізнична колія від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км з’єднує Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.
  • Вартість проєкту – 336,6 млн грн.
  • Запуск в роботу залізничної колії Вільча – Янів — це черговий крок до повноцінного запуску в роботу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. У ЦСВЯП відпрацьоване паливо доправлятимуть із трьох атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької й Південноукраїнської. Воно зберігатиметься там протягом наступних 100 років.

читайте також

Завантаження....