URM
Пасажирські перевезення Новини Укрзалізниця

Закупівлю 100 пасажирських вагонів оскаржили

ГО  «Ліги антитрасту» надіслало скаргу до Держаудитслужби щодо неконкурентної закупівлі  100 пасажирських вагонів для Укрзалізниці.

У червні УЗ без тендера уклала договір з КВБЗ на придбання 100 пасажирських вагонів вартістю понад 3 млрд грн за переговорною процедурою. Переговорну процедуру УЗ застосувала на основі проведеного опитування деяких виробників вагонів та «експертного висновку» залізничного університету про те, що жоден інший виробник не зможе виготовити 100 вагонів за 12 місяців.

У ГО вважають, що таким чином Укрзалізниця започатковує небезпечний прецедент, який ставить під загрозу ефективність використання публічних коштів та може використовуватись у майбутньому для того, щоб уникати конкурентних процедур, зокрема й іншими замовниками.

У разі підтвердження порушення Держаудитслужба може зобов’язати замовника усунути порушення шляхом розірвання договору, укладеного за неправомірно обраною переговорною процедурою закупівлі.

У коментарі URM Максим Леонтьєв (експерт ТСК ВР у сфері закупівель) заявив:

План процедури закупівлі 100 пасажирських вагонів АТ «Укрзалізниця» було затверджено  25 лютого 2021, що підтверджує наявність коштів на закупівлю та потребу у вагонах. Однак  компанію, яка візьметься за виконання цього замовлення було визначено лише майже через  пів року, через процедуру, яка до всього цілком може бути оскаржена в суді. Оскільки переговорна процедура може бути застосована лише в тому разі, якщо дві спроби конкурентної закупівлі не були успішними й конкуренції не було.

Максим Леонтьєв

На його думку, через проблеми з плануванням, УЗ вимушена була поспішати з  укладанням договору й тепер може мати проблеми.

За найкращими практиками бізнес-закупівель, укладання контракту мало відбутися не пізніше за 1 місяць після затвердження фінансового плану АТ «Укрзалізниця», що дозволило б отримати нові вагони на початку 2022 року. А наразі ми маємо невизначений термін постачання вагонів, який збільшився ще на пів року шляхом проведення формальних процедур, основною метою яких було отримати формальні підстави, які однаково неповною мірою дотримані для використання переговорної процедури.

Максим Леонтьєв

читайте також

Завантаження....