URM
Вантажні перевезення Новини

Закон щодо посилення ГВК на дорогах вже на столі у Зеленського

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (проект №3742). Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Документ спрямований на удосконалення здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, що сприятиме покращенню стану безпеки дорожнього руху та збереженню від руйнувань автомобільних доріг загального користування.Нормативний акт законодавчо закріплює можливість автоматичної фіксації порушень у разі перевищення вагових або габаритних обмежень.

Верховна Рада

Законом також удосконалюються положення щодо адміністративної відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зафіксовані в автоматичному режимі. Закон вже направлений на підпис Президенту України.

Нагадаємо, 3 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3742, згідно з яким вносяться зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Віднині дані з майданчиків Зважування-в-русі (WIM-комплексів), які встановлені на відремонтованих дорогах, стануть підставою для накладання штрафів на перевізників, що порушують габаритно-ваговий контроль.

В МІУ зазначають, що автоматизація збору даних мінімізує корупційні ризики та усуває вибіркове зважування транспортних засобів — підставою для накладання штрафів, знову ж таки стануть дані, зафіксовані за допомогою засобів фото і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі.

Також після прийняття законопроєкту, інспектори Укртрансбезпеки отримають право у судовому порядку стягувати плату за проїзд транспортних засобів, вага або габарити яких перевищують нормативні. Також підвищиться відповідальність перевізників за перевищення габаритно-вагових норм.

читайте також

Завантаження....