URM
Статті

Наскільки вигідним може бути завчасне планування поїздок залізницею

Здавалося б, правила й терміни резервування місць в українських поїздах не змінювалися з часів Кравчука і нібито немає жодних причин для їхнього виправлення, адже система працювала тоді і працювала б зараз. Утім, ледь не кожен керівник Укрзалізниці експериментує зі зміною  підходів до системи планування пасажирських перевезень.

Пасажири звикли до системи купівлі авіаційних квитків, де вони можуть планувати відпустки більше ніж за пів року.  Здавалося б, так можна і в Укрзалізниці. Але ж ні! То коли ж саме відкривається продаж залізничних квитків?

За роки існування Укрзалізниці цей термін змінювався кілька разів.

Наскільки завчасно можна купити залізничний квиток сьогодні?

У січні 2022 Укрзалізниця пропонує попередній продаж квитків за 10, 30, 45, 60 та 90 днів до моменту відправлення. Термін залежить від типу поїзда та напрямку:

  • квитки на потяги категорії «нічний експрес», а також поїзди міжнародного сполучення (виключно із країнами Заходу) можна придбати за 90 днів до відправлення;
  • квитки на потяги «Інтерсіті» або «Інтерсіті+», а також на потяги Донецького та Луганського напрямку можна купити за 30 діб;
  • квитки на потяги з категорії “Регіональні” можна придбати лише за 10 днів.

За фактом, відшукати перелік поїздів, на які можна купити квитки за 90 діб, а на які за 60 та 45 досить складно. На сайті Укрзалізниці вказана лише інформація про те, що можливе придбання за 60 днів до дати відправлення на певні поїзди — можна переглянути їхній список.

Але водночас під час пошуку квитків через «сервіс продажу» на сайті Укрзалізниці вдається відшукати квитки на поїзд, що відправляється через 64 ​​дні.

Також у 2022 році Укрзалізниця вносить певні зміни у правила, що стосуються придбання квитків на користування залізницею загалом:

  • з’являється можливість замовлення групових квитків на сайті Укрзалізниці (послуга працює в тестовому режимі);
  • в онлайн можна буде заявити про загублену або випадково забуту у вагоні річ;
  • можна замовити вагон-салон або спеціальний вагон для людини з інвалідністю.

Ще компанія готується запропонувати новий підхід до ціноутворення. Вартість квитків залежатиме від часу покупки та популярності напряму. Завдяки цьому пасажири, котрі планують поїздки, зможуть заощадити свої гроші.

Умови купівлі квитків заздалегідь на поїзди Інтерсіті

Для поїздів Інтерсіті діють окремі умови. Діє програма лояльності для пасажирів, що пересуваються поїздами Інтерсіті та Інтерсіті+.

А саме — діє знижка за завчасно придбаний квиток:

  • 40 % за 90-30 діб,
  • 30 % за 29-25 діб,
  • 10 % за 24-15 діб,
  • жодних знижок в період 14-5 діб,
  • діє підвищення ціни за квиток за 4-2 доби на 10 %,
  • і за 1 добу підвищення становить 15 %.

Також є додаткові знижки залежно від дня тижня відправлення поїзда. Більш детально дивіться в інфографіці.

Беріть квитки на Інтерсіті та Інтерсіті+ заздалегідь.

За скільки днів можна купити квиток в Інтерсіті

За скільки днів можна було купити залізничний квиток в Україні раніше

2021 рік

У 2021 діяли ті ж самі правила, що й на початку 2022 р. Попередній продаж квитків як у касах, так і на сайті Укрзалізниці діяв за:

  • 10 днів на регіональні поїзди;
  • за 30 днів на потяги, що рухаються на схід (у напрямку Донецької та Луганської області);
  • за 45 днів на більшість потягів;
  • за 60-90 днів на окремі потяги, перелік яких можна було переглянути на сайті Укрзалізниці.

2020 рік

У першій половині 2020 квитки на більшість потягів можна було придбати за 60 днів. Виключенням на той момент були деякі міжнародні поїзди, швидкісні потяги «Інтерсіті», а також потяги, що рухались у напрямку Донецької та Луганської області.

Але з 1 червня 2020 р. у термінах попереднього продажу квитків з’явилися деякі зміни. Пасажири отримали можливість купувати квитки за 90 діб до моменту відправлення поїзда. Таку інновацію запровадили за ініціативи тогочасного міністра інфраструктури України Владислава Криклія. Про впровадження він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

Міністр заявив, що збільшення терміну попереднього продажу полегшить життя не лише пасажирам, а й самій Укрзалізниці. У компанії буде можливість гнучко реагувати на попит і заздалегідь призначати необхідну кількість поїздів і вагонів на більш популярний час і напрямки, які користуються підвищеним попитом. Пасажири ж матимуть можливість ефективно планувати власні поїздки.

2019 рік

У 2019-му з початку року і до 8 липня 2019 року попередній продаж квитків стартував за 45 діб до відправлення. Винятком були маршрути на Донецькому та Луганському напрямках.

Але потім Укрзалізниця впровадила продаж квитків на популярні поїзді внутрішнього та міжнародного сполучення за 60 діб до дати відправлення. Це дозволило пасажирам планувати свою подорож заздалегідь.

Купівля квитків за 60 діб стала доступною практично для всіх поїздів, що належать до категорії «Нічний експрес», винятком стали лише

  • поїзди у напрямку Донецької та Луганської області;
  • деякі міжнародні поїзди;
  • швидкісні потяги «Інтерсіті».

За скільки днів можна було купити залізничний квиток в Україні 2018 року

Попередня реалізація квитків стартувала як у касах, так і на сайті Укрзалізниці за 45 діб (1,5 місяці) до дати відправлення поїзда. Винятком на той момент став Донецький та Луганський напрямок, на них квитки продавали за місяць (за 30 днів).

Укрзалізниця запровадила систему повагонного продажу квитків з автоматичним регулюванням — це, нібито, дозволяло забезпечити максимальне заповнення поїзда та уникнути напівпорожніх вагонів. Спочатку система відкривала доступ до одного вагону певного типу (доступним стає один плацкартний вагон, один купейний та один СВ), далі, коли розкуповують майже всі місця, відкривається реалізація квитків на наступний вагон цього типу.

Також компанія реалізувала ідеї регулювання продажу квитків на станціях. Наприклад, на поїзд Одеса-Дніпро із 572 місць лише 15 % можна придбати на будь-яку проміжну станцію. Інші квитки зарезервовані для пасажирів, які прямують від кінцевої до кінцевої станції. Усі обмеження знімаються автоматично за добу до моменту відправлення поїзда.

Ще у кожній поїздці обов’язково є заброньовані місця для різних пільгових категорій. Це стосується людей, які брали участь у бойових діях, інвалідів, а також учасників та дітей Другої світової війни. Бронь діє й для співробітників військових комендатур, народних депутатів та різних чиновників.

читайте також

Завантаження....