URM
Міжнародні Новини

За 10 років через Казахстан прослідувало 33 тисячі контейнерів за напрямом Китай-ЄС

За 10 років, з моменту старту транзиту через Китай контейнерних поїздів між Китаєм та Європою, через країну прослідувало 33 тисячі контейнерних поїздів.

Сьогодні контейнерні маршрути по території Казахстану проходять за напрямками Китай — Європа, Китай — країни Центральної Азії, Китай — Росія, а також через казахстанські порти в напрямку країн Кавказу, Перської затоки, Туреччини та інших країн.

Водночас на маршрут Китай — Європа — Китай традиційно припадає основний обсяг транзиту. Обсяг транзитних контейнерних перевезень у 2020 році виріс на 65% і склав 517,5 тис. TEU. Середня швидкість руху поїзда 1150 км на добу.

При цьому, у першому півріччі цього року через прикордонний перехід Алашанькоу на кордоні Китаю і Казахстану пройшло 3033 товарні потяги між Китаєм і Європою, на 41,07% більше, ніж роком раніше. Обсяг перевезених товарів зріс на 56,1% до 2,28 млн тонн.

Нагадаємо, 11 червня на казахо-китайському кордоні відкрили новий контейнерний термінал на станції Достик у Казахстані. На першому етапі потужність терміналу становитиме 80 тис. контейнерів на рік. Надалі експлуатаційний вантажообіг планується довести до 330 тис. контейнерів щорічно.

читайте також

Завантаження....