URM
Вантажні перевезення Новини

З жовтня почали діяти автоматичні штрафи за перевантаження для автоперевезень

З 1 жовтня 2021 року набувають чинності закони щодо здійснення габаритно-вагового контролю, які запроваджують штрафи за перевантаження, що зафіксоване в автоматичному режимі через платформу зважування-в-русі (система WiM).

Нововведення поширюється на усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення на території України, а також на вантажовідправників.

Фіксація порушується відбувається наступним чином: майданчик WiM фіксує перевищення встановлених норм і надсилає дані до Центру обробки даних (ЦОД). Інспектор перевіряє їх, формує постанову та накладає електронний підпис. Після цього постанова друкуватиметься та надсилатиметься порушникові.

Які штрафи передбачено:

  • штраф 8 500 грн — перевищення габаритно-вагових норм на 5-10%
  • штраф 17 000 грн — перевищення габаритно-вагових норм на 10-20%
  • штраф 34 000 грн — перевищення габаритно-вагових норм на 20-30%
  • штраф 51 000 грн — перевищення габаритно-вагових норм на понад 30%
  • штраф 51 000 грн — ухилення від проходження ГВК, перевищення швидкості, порушень вимог дорожніх знаків та розмітки, вчинення правопорушень у зоні ГВК.

З жовтня почали діяти автоматичні штрафи за перевантаження для автоперевезеньШтраф сплачуватиме власник автомобіля, а не водій, коли йдеться про дві різні особи. Про них повідомлятимуть рекомендованим листом, надісланим поштою. Лист міститиме постанову та реквізити для оплати штрафу.

Його мають оплатити протягом 10 днів з дня отримання повідомлення про штраф. Належний користувач може оскаржити рішення в суді.

Зауважимо, раніше система працювала в тестовому режимі: з червня комплексами зафіксовано 25 166 порушень,  нараховано штрафів на суму ​​879,274 млн грн.

читайте також

Завантаження....