URM
Міжнародні Новини Пасажирські перевезення Рухомий склад

З вересня Білорусь почне пробну експлуатацію трьох поїздів Stadler

З 6 вересня 2021 року Білоруська залізниця розпочне пробну експлуатацію трьох сучасних п’ятивагонних пасажирських електропоїздів виробництва Stadler. Працюватимуть вони на маршруті Мінськ — Гомель. Зараз на маршрутах їздить рухомий склад ЕПР (електропоїзд для регіональних перевезень від Stadler. — ред.)

У білоруській залізниці повідомляють, що в нових електропоїздах передбачено 262 місця для сидіння 1 і 2 класу. У зоні 1 класу (підвищеної комфортності) – 16 місць. Там встановлені комфортабельні шкіряні крісла зі спинкою, регульованою за кутом нахилу й індивідуальними підлокітниками. Зона 1 класу відділена скляною перегородкою. Також пасажирський салон 1 класу обладнаний кнопками виклику провідника. Передбачені місця для розміщення великогабаритного багажу, гардероб для верхнього одягу. У салонах 2 класу встановлено м’які сидіння з підлокітниками за системою «3 + 2».

Максимальна швидкість нових п’ятивагонних електропоїздів становить 160 км/год.

Зазначимо, що в ще в 2019-му році між Білоруською залізницею і компанією ЗАТ «Штадлер Мінськ» було підписано контракт на поставку 10 сучасних п’ятивагонних електропоїздів серії ЕПМ. На цей момент на БЖД надійшло вже три електропотяги, постачання інших семи електропоїздів заплановане на жовтень 2021 — квітень 2022 року.

Новий рухомий склад буде залучений на найбільш популярних у пасажирів електрифікованих ділянках Білоруської залізниці.

Сьогодні на білоруській магістралі експлуатуються 18 сучасних електропоїздів виробництва швейцарської компанії Stadler, які курсують за маршрутами міських, регіональних і міжрегіональних ліній бізнес-класу.

Зазначимо, що нещодавно Шведська лізингова компанія AB Transitio також замовила додатково сім двоповерхових чотирьох вагонних електропоїздів Dosto виробництва Stadler. Спочатку, у 2016 році, Transitio замовила 33 поїзди Dosto. Потім — додаткові замовлення в 2018 і 2020 рр. Унаслідок чого загальне число таких потягів зросло до 60 од.

Stadler в Україні

26 серпня Міністерство інфраструктури України, Укрзалізниця, Stadler та Швейцарське агентство зі страхування експортних ризиків уклали меморандум щодо інвестицій в Україну.

Кошти обсягом до 500 млн євро підуть на розвиток сектору залізничного транспорту. Угода передбачає не просто закупівлю потягів, а й локалізацію виробництва Stadler завдяки будівництву нового заводу на території України. Зараз в Україні є три локації, де могли б розміститися виробничі потужності Stadler.

Загалом у межах співпраці зі Stadler заплановано закупити 30 приміських електропоїздів виробництва цієї компанії для Києва, ще 30 будуть розподілені між Харковом і Дніпром.

Крім того, у меморандумі йдеться про 20 нових регіональних електропоїздів і 10 електропотягів далекого сполучення виробництва Stadler для оновлення рухомого складу Укрзалізниці.

Цього ж дня на центральному Київському вокзалі відбулася презентація електропоїзда Stadler Flirt, який зараз проходить випробування в Києві.

На презентації голова УЗ Олександр Камишін анонсував оголошення тендеру щодо закупівлі електропоїздів для проєкту City Express уже у вересні. За його словами, наразі вже завершено виконання ТЕО.

Зараз іде тестування Stadler Flirt, яке ще триватиме кілька тижнів.

Нагадаємо, потяг Stadler Flirt  до України прибув 14 серпня. Він має п’ять вагонів. Максимальна швидкість 160 км/г. Місткість 262 особи, вагони 1 та 2 класів.

читайте також

Завантаження....