URM
Інфраструктура Новини

З Маріуполя до Києва запустять поїзд Інтерсіті

З Маріуполя до Києва планується запустити потяги Інтерсіті. Для цього будуть побудовані дві нові залізничні магістралі. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Спочатку, заявив Резніков, уряд буде розв’язувати проблему електрифікації майбутньої магістралі Покровськ — Маріуполь. Після цього почнеться безпосередньо її будівництво. Планується, що ця магістраль буде швидкісною і нею курсуватимуть поїзди Інтерсіті.

Крім того, розглядається будівництво ще однієї швидкісної залізничної магістралі сполученням Маріуполь — Запоріжжя.

Отже, замість існуючого нині довгого залізничного шляху Маріуполь — Київ, будуть два коротші.

Будівництво обох магістралей буде реалізовано Міністерством інфраструктури. Коли саме запустять потяги Інтерсіті залежить від фінансування цих проєктів.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що в рамках проєкту модернізації та збільшення пропускної здатності залізничної колії на Маріуполь передбачається електрифікація 46,5 км, будівництво 20 км і реконструкція 18 км шляхів. Це дозволить скоротити час у дорозі до Харкова на 6 годин. Попередня вартість проєкту — 2,6 млрд грн.

Нагадаємо, 18 серпня уряд затвердив програму стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року. Програма передбачає два залізничні інфраструктурні об’єкти:

  • будівництво та електрифікація другої колії від Запоріжжя до Маріуполя;
  • будівництво нової гілки на Луганщині (ТЕО цього проєкту вже в процесі).

Зазначимо, що депутати закликають уряд в електрифікацію Укрзалізниці  вкласти частину коштів МВФ.

читайте також

Завантаження....