URM
Вантажні перевезення Бізнес Новини

З червня автоперевізникам нараховано понад 879 млн штрафів за перевантаження

В Укртрансбезпеці завершують тестову роботу WIM-комплексів. Попереду — запуск у повноцінному режимі.

З червня комплексами зафіксовано 25 166 порушень. Відповідно і нараховано штрафів на суму ​​879 274 000 грн. Але стягувати з водіїв ці кошти не будуть. Мовляв, система працювала лише в тестовому режимі тож повідомлення про штрафи мали ознайомчий характер.

Відтепер інформація про порушення габаритно-вагових норм, що зафіксовані за допомогою WIM-комплексів з червня публічно доступна на порталі відкритих даних Opendatabot. Також тестується автоматична розсилка push-повідомлень про такі порушення.

Микита Лагунін, т.в.о. голови Укртрансбезпеки

З червня автоперевізникам нараховано понад 879 млн штрафів за перевантаженняВ Укртрансбезпеці повідомляють, що вже з 1 жовтня, набувають чинності Закони, які впроваджують автоматичну фіксацію порушень у сфері ГВК. Адже 29 вересня, Кабінет міністрів України ухвалив низку підзаконних актів, необхідних для реалізації цих Законів. Тож з жовтня учасники ринку перевезень почнуть отримувати реальні штрафи.

WIMи працюють 24/7 та обробляють інформацію миттєво. Це значно ефективніше ніж інспектор, який фізично не в змозі охопити весь потік вантажівок. Також автоматичний ГВК значно знижує корупційні ризики, адже комп’ютер не візьме хабаря, аби «не помітити» порушника.

Микита Лагунін, т.в.о. голови Укртрансбезпеки

Зазначимо, що за порушення габаритно-вагових норм від 5 % до понад 30 %, автоперевізники будуть повинні сплатити штраф у розмірі від 8 500 грн до 51 000 грн.

З червня автоперевізникам нараховано понад 879 млн штрафів за перевантаження

Та схоже, що штрафи за перевантаження лякають не всіх зернотрейдерів. Так, в компанії G.R. Agro переконані — перевезення зерно автотранспортом буде тільки розвиватися. І на це є декілька причин:

  • З другої половини серпня почалася дуже складна ситуація із залізничними перевезеннями з боку УЗ. Затримки подачі вагонів на елеватори після заявки становлять 10–20 днів.
  • УЗ змінює підхід до ціноутворення й розраховує тарифи. Тож фінансова доцільність перевезення зерна залізничним транспортом стає не такою очевидною.

З червня автоперевізникам нараховано понад 879 млн штрафів за перевантаження

Та попри такі показники, Укрзалізниця однаково залишається важливою ланкою в логістиці зернових.

Логістику зерна можна поділити на два етапи – прибирання з полів і доставка вантажів з елеваторів у порт. Якщо говорити про прибирання зерна з полів, то там 100% вантажів везеться автотранспортом. На етапі доставки в порт близько 50% вантажів – це залізничні перевезення, 35% – автомобільні і 15% – річкові.

G.R. Agro

Загалом в компанії прогнозують ріст потреби в перевезенні зернових. Адже ринок зерна в Україні стабільно розвивається.

Нагадаємо, 3 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3742, згідно з яким вносяться зміни до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

Віднині дані з майданчиків Зважування-в-русі (WIM-комплексів), які встановлені на відремонтованих дорогах, стануть підставою для накладання штрафів на перевізників, що порушують габаритно-ваговий контроль.

У МІУ зазначають, що автоматизація збору даних мінімізує корупційні ризики та усуває вибіркове зважування транспортних засобів – підставою для накладання штрафів, знову ж таки стануть дані, зафіксовані за допомогою засобів фото й відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі.

Також після прийняття законопроєкту, інспектори Укртрансбезпеки отримають право в судовому порядку стягувати плату за проїзд транспортних засобів, вага або габарити яких перевищують нормативні. Також підвищиться відповідальність перевізників за перевищення габаритно-вагових норм

читайте також

Завантаження....