URM
Укрзалізниця Новини Пасажирські перевезення

З 12 жовтня на Укрзалізниці розпочнеться «італійський страйк»

В Україні 12 жовтня можуть початися перебої із залізничним пасажирським сполученням, з депо не вийдуть від 8 до 10 поїздів.

Про це повідомив голова незалежної профспілки Укрзалізниці Олександр Скиба, адже з 12:30 працівники УЗ починають «італійській страйк».

О 12:30 працівники Укрзалізниці починають італійський страйк. Або «роботу за інструкцією», коли весь персонал виходить на роботу, але виконує тільки ті дії, які не суперечать техніці безпеки й посадовим інструкціям. А через те, що з цим в Укрзалізниці, м’яко кажучи, є проблеми, робота фактично буде заблокована.

Олександр Скиба

До акції долучилися 6 депо Південної залізниці, 3 депо Південно-Західної, працівники Придніпровської гілки та Львівське Західне депо. У профспілці зазначають, що залізничники просто не випустять з депо ті рухомі склади, які мають неналежний технічний стан.

За оцінкою Скиби, сьогодні не вийде на рейси 8-10 складів. Про те, скільки триватиме цей страйк і якими будуть його масштаби, поки не відомо.

Нагадаємо, на початку вересня Вільна профспілка залізничників України (ВПЗУ) повідомила главі уряду Денису Шмигалю і міністру інфраструктури України Олександру Кубракову про оголошення на підприємствах АТ «Укрзалізниця» передстрайкового стану.

Профспілка висунула такі вимоги:

  • спонукати (примусити) керівництво АТ «Українська залізниця» виконати п. 3.2.1 (забезпечувати підвищення рівня заробітної  плати не менше ніж на 25 відсотків щороку) та п. 3.2.2 (здійснювати підвищення заробітної плати шляхом перегляду тарифних ставок і посадових окладів зі збереженням міжрозрядних та міжпрофесійних співвідношень, але не рідше одного разу на рік) чинної Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України та профспілками;
  • замінити непрофесійний склад органів управління АТ «Українська залізниця» (правління, наглядова рада) на професійний, який користуватиметься довірою і підтримкою залізничників;
  • забезпечити працівникам АТ «Українська залізниця» безпечними умовами праці, передбачені чинним законодавством України.

читайте також

Завантаження....