URM
Інфраструктура Вантажні перевезення Новини Укрзалізниця

Юрик розкритикував рішення про утворення нових філій

ЮРИК РОЗКРИТИКУВАВ РІШЕННЯ ПРО УТВОРЕННЯ ФІЛІЙ “УЗ КАРГО” ТА “УЗ ІНФРА”

В.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик розкритикував процедуру прийняття рішення щодо утворення окремих філій-операторів  “УЗ Карго” та “УЗ Інфра”. Про це він заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

На думку Юрика, останнім часом процес розділення йшов, “скоріше, за інерцією, закладеної в минулому”.

“Реєстрацію окремих філій провели без необхідного корпоративного узгодження наглядової ради – це неправильно юридично. Це створює потенційні ризики для бізнесу в майбутньому”, – заявив він.

Загалом, за його словами, для розділення Укрзалізниці на різні напрямки потрібно 2-3 роки.

“Якщо вимірювати від 0 до 100%, то я б оцінив, що ми зараз десь на рівні 20-25%. УЗ повинна бути розділена на чотири оператори: пасажирське сполучення – це центральний бюджет і місцеві бюджети, інфраструктура – постійна державна власність, вантажні перевезення – це лібералізований ринок, а виробництво, локомотивні й вагонні заводи – це сервіс, як для УЗ, так і для майбутніх приватних операторів “, – заявив він.

Для завершення реформи Юрик назвав необхідною умовою прийняття базового закону про залізничний транспорт. За словами голови УЗ, зараз проходить досить конструктивна робота з транспортним комітетом, і є надія, що закон буде прийнятий в цілому до кінця року.

читайте також

Завантаження....