URM
Бізнес Новини

Європейський інвестиційний банк виділив 7 млрд євро Україні

З 2007 року Європейський інвестиційний банк інвестував в Україну понад 7 млрд євро, з них 1 млрд — у 2020 році.

Про це в ефірі телеканалу «Дом» розповів голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

За його словами, виділяючи кредити Україні, акцент, зокрема, робиться на проєктах переходу на зелену енергетику, зокрема на екологічно безпечні види транспорту.

Також серед пріоритетних напрямів — допомога щодо відновлення підконтрольної Україні частини Донбасу.

Банк є в Україні з 2007 року, і це важливо. Сьогодні у нас є портфель із 7 млрд євро кредитів для України. Ми доклали дуже багато зусиль у 2014—2016 роках після Революції гідності. На той час Банк та ЄС зобов’язалися надати Україні 3 млрд євро кредитів. І ми виконали це зобов’язання. Минулого року ми мали кризу, пов’язану з COVID-19, і підписали кредит на 1 млрд євро.

Жан-Ерік де Загон

За його словами, із 7 млрд євро кредитів від ЄІБ найбільша частина — це транспорт загалом, а також: 1,1 млрд євро — за енергетичними проектами; 2 млрд євро націлено на розвиток малих та середніх підприємств через комерційні банки в Україні; близько 500 млн євро — співпраця у сфері промисловості.

Співпраця у сфері громадського транспорту

Відзначимо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ратифікацію фінансової угоди «Міський громадський транспорт України II», яка передбачає отримання Україною позики у розмірі 200 млн євро.

Кошти спрямують на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро. Також у рамках реалізації проєкту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній та інші роботи у Черкасах, Білій Церкві, Кам’янському, Дніпрі, Львові, Кременчуці та Запоріжжі.

Гроші на закупівлю рухомого складу міського громадського транспорту розподілять серед міст України, які стали учасниками проєкту

Якщо закон ухвалять до кінця 2021 року, то вже з наступного очікується підписання перших контрактів на поставку нового екологічного громадського транспорту для українських міст.

Проєкт «Міський громадський транспорт України II» є продовженням спільного з Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку проєкту «Міський громадський транспорт України I», який з травня 2017 року вже реалізується у низці міст.

За час реалізації останнього уклали контракти на постачання понад 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів.

Довідково: Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) був створений у 1958 році з метою надання кредитів для будівництва та реконструкції об’єктів, що становлять інтерес для країн ЄС та асоційованих держав. Статутний капітал формується із вкладів країн-учасниць.

читайте також

Завантаження....