URM
Події Новини

Єврокомісія надала план дій щодо транспортування української агропродукції

Європейська комісія надала план дій, спрямований на допомогу Україні експортувати агропромислову продукцію. Про це повідомляє Інтерфакс. Ці пропозиції представлені в межах реакції солідарності ЄС з Україною.

Після вторгнення Росії в Україну та блокади нею українських портів українське зерно й інші сільськогосподарські товари більше не можуть дістатися місця призначення. Ситуація загрожує глобальній продовольчій безпеці, й існує гостра потреба у створенні альтернативних логістичних маршрутів із використанням усіх відповідних видів транспорту.

пресреліз Єврокомісії

План дій представила у Брюсселі європейський комісар з питань транспорту Адіна Велян. За її словами 20 млн тонн зерна мають бути відправлені з України менш як за три місяці, з використанням інфраструктури ЄС.

Це гігантське завдання, тому важливо координувати та оптимізувати логістичні ланцюжки, прокладати нові маршрути та уникати, наскільки це можливо, вузьких місць. Наші пропозиції стосуються невідкладних рішень, а також середньострокових і довгострокових заходів для кращого поєднання та інтеграції інфраструктури України з інфраструктурою ЄС. І для короткострокових, і для довгострокових рішень ми працюватимемо з українською владою та в тісній співпраці з сусідніми державами-членами, які не пошкодували зусиль, щоб допомогти під час цієї кризи.

європейський комісар з питань транспорту Адіна Велян

У пресрелізі Єврокомісії зазначається, що зараз, попри зусилля ЄС і його держав-членів щодо спрощення перетину кордону між Україною та ЄС, тисячі вагонів і вантажівок очікують оформлення на українській стороні.

Середній час очікування вагонів становить 16 днів, а на деяких кордонах доходить до 30 днів. Ще більше готового на експорт зерна все ще зберігається на українських елеваторах. Серед проблем — різна ширина колії: українські вагони здебільшого несумісні із залізничною мережею ЄС, тому більшість товарів необхідно переміщувати у вантажівки або вагони, що відповідають стандартній колії ЄС. Цей процес потребує багато часу, а перевалювальні потужності вздовж кордонів обмежені», — назвали деякі проблеми в Єврокомісії.

пресреліз Єврокомісії

Для усунення цих перешкод та створення «смуги солідарності», комісія разом із державами-членами та зацікавленими сторонами працюватиме над пріоритетними діями в короткостроковій перспективі.

Перший пріоритет —  додатковий вантажний рухомий склад, судна й вантажівки

Задля реалізації цього пріоритету комісія закликає учасників ринку ЄС терміново надати додаткові транспортні засоби. Щоб погодити попит і пропозицію та встановити відповідні контакти, комісія створить логістичну платформу для встановлення контактів і попросить держави-члени призначити спеціальні контактні пункти Solidarity Lanes.

Пропускна спроможність транспортних мереж і перевантажувальних терміналів

Це наступний пріоритет, який визначає, що експортні постачання української сільськогосподарської продукції мають бути пріоритетними, а керівники інфраструктури мають надати залізничні слоти для цього експорту. Комісія також закликає учасників ринку терміново перекинути мобільні зернонавантажувачі на відповідні прикордонні термінали для прискорення перевалювання. Угода про автомобільні перевезення з Україною також усуне вузькі місця.

Митні операції та інші перевірки і зберігання продукції на території ЄС

З метою реалізації цього пріоритету комісія закликає національну владу проявляти максимальну гнучкість і забезпечувати адекватне укомплектування персоналом для прискорення процедур у пунктах перетину кордону, оцінить доступні складські потужності в ЄС та координуватиме свої дії з державами-членами, щоб допомогти забезпечити більше потужностей для тимчасового зберігання українського експорту.

У пресрелізі зазначається, що в середньостроковій перспективі для покращення сполучення між ЄС та Україною Європейська комісія працюватиме над збільшенням пропускної спроможності інфраструктури нових експортних коридорів та над створенням нових інфраструктурних зв’язків у межах реконструкції України.

Наступний раунд конкурсу Connecting Europe Facility (CEF) дасть змогу підтримати проекти щодо покращення транспортного сполучення з Україною, зокрема для залізничного сполучення і залізничних терміналів. Тож комісія сьогодні ухвалила рішення підписати з Україною угоду високого рівня про оновлення карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) у рамках політики комісії з розширення TEN-Т у сусідні країни.

пресреліз Єврокомісії

.

читайте також

Завантаження....