URM
Інфраструктура Міжнародні Новини

Євродепутати закликають ЄС покращувати сполучення з Україною та посилювати санкції щодо росії

Європарламент закликав ЄС посилити транспортне сполучення з Україною та запровадити додаткові санкції щодо росії. Про це повідомляє DW із посиланням на текст у резолюції щодо «впливу незаконної агресивної війни Росії проти України на транспортний і туристичний сектори», яку затвердили у четвер, 5 травня, на пленарному засіданні в Страсбурзі.

Як повідомляє DW, резолюція «рішуче засуджує навмисні атаки російських сил на транспортну інфраструктуру України, що перешкоджає здатності української влади евакуювати цивільних та транспортувати товари першої необхідності та припаси для людей, які потребують допомоги». Європарламент закликав ЄС надати Україні фінансову допомогу для відновлення її транспортної інфраструктури.

Також євродепутати закликали Єврокомісію «підтримати Україну та її зусилля посилити залізничне сполучення між Україною та ЄС». Зокрема створювати нові шляхи сполучень, як-от відновлення залізничних і водних транспортних шляхів між Румунією та Україною.

Зазначається також, що за пропозицією польських євродепутатів, резолюція закликала Єврокомісію ініціювати переговори з Києвом щодо лібералізації залізничного та річкового вантажного транспорту.

Крім того, резолюція простить ЄС і його держави посилити «інфраструктуру подвійного призначення», яка веде до східного кордону Євросоюзу, яким до України постачається підтримка через країни ЄС.

Євродепутати в резолюції відзначили «хоробрість працівників транспорту в Україні, які ризикують життям, продовжуючи працювати, аби транспортувати людей і товари», зокрема й мужність залізничників.

Окремо Європарламент наголосив на героїзмі деяких білоруських працівників залізниці, «які саботували перекидання російських сил, котрі атакували Україну, та закликає усіх громадян росії та білорусі слідувати їхньому прикладу громадянського спротиву цій жорстокій агресивній війні».

Євродепутати закликали ЄС «продовжити оцінювати та ухвалювати подальші ефективні санкції в транспортному секторі, аби підірвати фінансування воєнної машини путіна».

Зокрема схвалюється квітневе рішення ЄС заборони заходити до своїх портів суден під російським прапором. Резолюція ж закликає поширити це обмеження на всі кораблі, які на своєму шляху до або з європейських гаваней заходили до портів у рф. Також пропонують заборонити заправлятися в Росії чи у російських кораблів тим суднам, які хочуть заходити до гаваней ЄС.

Також зауважується, що залізниця залишається єдиним транспортним сектором, який європейські санкції щодо РФ не зачепили. Європарламент шкодує, що досі не запровадили пряму заборону на транспортні операції за участю російської залізничної компанії РЖД, хоча щодо неї і діють фінансові обмеження ЄС.

читайте також

Завантаження....