URM
Міжнародні Новини

ЄС спрямує 7 мільярдів євро на інфраструктурні проєкти

16 вересня почався прийом заявок для транспортної програми з’єднання Європи (CEF). В її межах Європейський союз надасть 7 мільярдів євро для проєктів спрямованих на нову, модернізовану та вдосконалену європейську транспортну інфраструктуру.

Більшість проєктів, що фінансуються за цим конкурсом, мають допомогти підвищити стійкість загальної транспортної мережі ЄС. Це повинно сприяти досягненню мети Європейської зеленої угоди щодо скорочення викидів на транспорті на 90 % до 2050 року.

Автори програми наголошують, що ЄС потребує ефективної та взаємопов’язаної мультимодальної транспортної системи як для пасажирів, так і для вантажів. Це має включати доступну, високошвидкісну залізничну мережу, багату інфраструктуру підзарядки та заправки автомобілів з нульовими викидами, а також підвищену автоматизацію на мультимодальних терміналах.

Програмою передбачено:

  • 5,175 млрд євро на інфраструктурні проєкти в мережі TEN-T;
  • 1,575 мільярда євро об’єкти альтернативної паливної інфраструктури;
  • 330 мільйонів євро на адаптацію TEN-T до цивільної оборони подвійного призначення (військова мобільність).

Нагадаємо, співтовариство європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER) закликає включити Західні Балкани до Трансевропейської транспортної мережі (TEN-T).

читайте також

Завантаження....