URM
Міжнародні Новини

ЄС продовжить термін програми підтримки залізниць під час пандемії 

Комісія ЄС запропонувала продовжити політику зниження або скасування плати за доступ до колій, аби підтримати залізничну галузь під час пандемії.

Пропонується продовжити заходи підтримки до 30 червня 2022 року з можливістю подальшого продовження до 31 грудня 2023 року, якщо буде необхідно.

Дія попереднього дозволу на зменшення або скасування плати за доступ до колій припинилася 31 грудня. Проте багато організацій звернулися з проханням про продовження, оскільки залізнична галузь все ще зазнає значних збитків.

Зауважено, що оператори інфраструктури можуть застосовувати заходи підтримки заднім числом, щоб охопити період після 31 грудня 2021 року.

Саму програму комісія запровадила 7 жовтня 2020 року, й вона почала діяти заднім числом з 1 березня 2020 року. Початковий план мав тривати до 31 грудня 2020 року. Його було продовжено до 30 червня 2021 року, а потім знову до 31 грудня.

Багато країн ЄС скористалися цим правом. Серед них були Нідерланди, Австрія, Бельгія, Франція, Італія, Люксембург та Німеччина.

Нагадаємо, ЄС спрямує 7 мільярдів євро на інфраструктурні проєкти. Більшість проєктів, що фінансуються, мають допомогти підвищити стійкість загальної транспортної мережі ЄС. Це повинно сприяти досягненню мети Європейської зеленої угоди щодо скорочення викидів на транспорті на 90 % до 2050 року.

читайте також

Завантаження....