URM
Міжнародні Новини

ЄС готує механізм відшкодування залізницям збитків від санкційної політики

Європейська комісія запропонувала створити законодавчий інструмент, який захистить країни-члени ЄС від санкцій з боку третіх країн.

Питання постало після заборони Китаю на імпорт з Литви. Кілька днів тому Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі провів перше засідання, щоб розглянути пропозицію комісії.

Комісія має намір створити безпечне середовище для держав-членів щодо обмежувальної та шкідливої ​​політики інших країн. Зокрема питання виконання міжнародних санкцій.

Нагадаємо, з Китаю в Литву 31 серпня 2021 року вирушив останній прямий вантажний поїзд. Відправлення нових складів поки не планується. Раніше в литовському міністерстві транспорту анонсували, що Литва готується до зменшення залізничних відправок з Китаю. Усе через політичне напруження між країнами.

Водночас Литва з лютого припинила транзит білоруських добрив через санкції США. Раніше «Литовські залізниці» підписали договір з «Білоруськалієм», який діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою, через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

За оцінками експертів, Білорусь може втратити приблизно $2-3 млрд валютних надходжень через заборону транзиту. Водночас збитки, яких зазнає Литва внаслідок відмови від транзиту білоруських калійних добрив, сягають понад мільярд євро.

читайте також

Завантаження....