URM
Події Міжнародні Новини Укрзалізниця

ЄБРР передає Укрзалізниці 50 млн євро поточної позики

ЄБРР передає 50 мільйонів євро поточної позики Укрзалізниці для забезпечення ліквідності. Про це повідомила речниця ЄБРР Ванора Беннет на сайті банку.

Зокрема зазначається, що ЄБРР перепрофілював частину наявної позики, щоб надати 50 мільйонів євро ліквідності Укрзалізниці з метою продовження руху поїздів в умовах боротьби проти російського вторгнення.

Кредит підписали на віртуальній церемонії президент ЄБРР, міністр фінансів України та голова правління Укрзалізниці.

У партнерстві з Європейським Союзом ми пишаємося тим, що вносимо свій внесок в Українську залізницю для продовження роботи цієї важливої ​​послуги. Фінансування підтримає переміщення товарів і людей, у тому числі переміщених осіб, і допоможе підтримувати торговельні зв’язки України із зовнішнім світом.

Президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо

Міністр фінансів України Сергій Марченко також наголосив на винятковій ролі працівників Укрзалізниці в гарантуванні гуманітарної безпеки України.

З перших днів війни особовий склад Укрзалізниці продемонстрував героїзм, переводячи наших громадян у більш безпечні регіони України та забезпечуючи гуманітарну безпеку України, за що ми дуже вдячні їм. Сьогоднішня угода допоможе забезпечити належне фінансування потреб Укрзалізниці.

Міністр фінансів України Сергій Марченко

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін зазначив, що таке рішення ЄБРР свідчить про те, що вже робляться перші кроки в межах нового «Плану Маршалла відбудови України».

Перші 50 мільйонів євро допоможуть Укрзалізниці впоратися зі значними збитками, які росія завдає щодня. Ми повинні зосередитися не тільки на стійкості нашої роботи, а й на відновленні економіки країни. Ми продовжуємо шукати шляхи збільшення вантажоперевезень і маємо надати можливість українцям повернутися додому. Цей кредит є критичним для підтримки нашої стабільної ліквідності. Я вдячний міжнародним інституціям за постійну підтримку і сподіваюся, що незабаром ми зможемо продемонструвати реальні та ефективні результати нашого партнерства.

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін

Зазначається, що спочатку ЄБРР погодився надати 150 мільйонів євро Укрзалізниці для модернізації та електрифікації однієї ділянки з майже 20 000 км залізничної та супутньої інфраструктури країни. Ця позика ще не виплачена.

Війна, що почалася після російського вторгнення 24 лютого, викликала нагальні потреби в ліквідності, що спричинило перепрофілювання коштів. УЗ має забезпечити безперервне та безперервне надання основних послуг з перевезення вантажів і пасажирів та евакуації, що критично важливі для постраждалого населення, а також для ширшої економіки та функціонування приватного сектору.

Ванора Беннет, речниця ЄБРР

Повідомляється, що разом із донорами та партнерами ЄБРР пообіцяв інвестувати цього року 1 мільярд євро на підтримку української економіки.

Щоб задовольнити поточні потреби економіки, ЄБРР виділяє п’ять напрямків, одним з яких є життєво важлива інфраструктура

Речниця нагадує, що ЄБРР швидко засудив російське вторгнення в Україну 24 лютого і пообіцяв підтримувати Україну. На початку квітня Рада керівників ЄБРР проголосувала за те, щоб призупинити безстроковий доступ росії та білорусі до фінансування та експертизи ЄБРР , і Банк закрив свої офіси у двох країнах.

Очікується, що Європейський фонд сталого розвитку Європейського Союзу (EFSD) підтримає проєкт як частину спільної програми з ЄБРР, яка зосереджена на муніципальній, інфраструктурній та промисловій стійкості в країнах Європейського сусідства Схід і Європейського сусідства Південь. Програма підтримує економіку країн, які постраждали від пандемії Covid-19, а тепер і від війни проти України.

Ванора Беннет, речниця ЄБРР

Окрім надання пакету підтримки в 2 мільярди євро для України та сусідніх країн, які постраждали від війни, ЄБРР пообіцяв допомогти фінансувати відбудову України, як тільки умови дозволять.

 

читайте також

Завантаження....