URM
Вантажні перевезення Новини

ЄБА закликала прискорити ухвалення закону про залізничний транспорт 

В Європейській залізничній асоціації заявили, що очікують на ухвалення нового закону про залізничний транспорт.

Комітет з логістики Асоціації взяв участь в International Specialized Exhibition Rail EXPO 2021. Під час виступу було акцентовано та тому, що:

  • Наразі відсутні організаційні, правові та економічні основи для функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні.
  • Новий законопроєкт передбачає всі ці моменти. Основним завданням законопроєкту є створення умов для розвитку конкурентного середовища на ринку залізничних перевезень з урахуванням основних вимог законодавства ЄС.
  • Бізнес очікує на започаткування конкуренції на ринку залізничних перевезень вантажів і пасажирів та дерегуляція тарифів на такі перевезення, що в довгостроковому періоді має сприяти підвищенню їхньої ефективності.

Також в асоціації чекають на підвищення ефективності державного регулювання та нагляду на ринку залізничних перевезень шляхом утворення незалежного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту.

Нагадаємо, раніше голова залізничного підкомітету Артем Ковальов заявив, що до кінця року на розгляд Верховної Ради внесуть нову редакцію  законопроєкту про залізничний транспорт. Закон планують ухвалити навесні 2022 року.

читайте також

Завантаження....