URM
Бізнес Новини

ЄБА просить Кабмін підтримати заборону експорту брухту

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) виступила з підтримкою проєкту постанови про тимчасову заборону на експорт брухту чорних металів до 31 грудня 2022 року (включно).

Бізнес вважає, що ухвалення цього рішення позитивно позначиться на металургійній галузі, економіці України, а також посприяє процесу декарбонізації.

Тимчасове обмеження експорту запроваджується, у тому числі виходячи з екологічних міркувань. Так, кожна тонна повторно використаного брухту зменшує викиди СО2 на 1,5 т, використання залізної руди – на 1,4 т і вугілля – на 740 кг, а також потребує лише 1/3 витрат енергії, порівнюючи з виробництвом сталі з природних матеріалів.

Аналітики ЄБА

За словами експертів, для українських металургів такі результати мають особливе значення в контексті очікуваного впровадження механізму CBAM, витрати на який можуть сягати €628,3 млн щороку.

Нагадаємо, Укрзалізниця з початку 2021 року провела 43 успішні аукціони з продажу брухту чорних і кольорових металів. Загалом компанія реалізувала брухту на 1,185 млрд грн.

читайте також

Завантаження....