URM
Вантажні перевезення Новини

Вугільна галузь зазнає збитків через погіршення обороту вагонів, — експерт

Через погіршення обороту вагонів в Укрзалізниці вугільна галузь зазнає збитків, а продукція псується на складах. Про це заявив заступник голови Профспілок працівників вугільної промисловості Андрій Зімін.

Вагонів не вистачає. Шахтарі змушені відвантажувати продукцію на склад, оскільки нема куди вантажити. Звичайно, після цього воно псується. Плюс це додаткові витрати на підйом і так далі. Тому погіршення обороту вагонів посилює стан справ у вугільній галузі.

Андрій Зімін

Експерт пояснює: розрахунок із вугільниками відбувається після того, як вугілля відвантажили зі станції, ТЕС виробили з нього електроенергію, а споживачі за неї заплатили. І якщо відвантаження вугілля зі станції гальмується, то шахтарі залишаються без грошей.

Звичайно, якщо вугілля нема в що вантажити, то воно на складі. А це насамперед заробітна плата, і взагалі робота всіх підприємств.

Андрій Зімін

За підсумками січня-листопада 2021 року Укрзалізниця наростила перевезення кам’яного вугілля до 45,9 млн тонн. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року цей показник збільшився на 4,9 %.

читайте також

Завантаження....