URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

Вступив в дію наказ щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення 

З 2022 року тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го класу зростуть на 9 %.

Відповідний наказ Мін’юстом зареєстровано у листопаді, раніше його погодила Державна регуляторна служба. У МІУ очікують, що реалізація рішення дозволить:

  • скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів;
  • удосконалити тарифну політику на залізничному транспорті;
  • одержати додаткові доходи УЗ у 2022 році в сумі 2,31 млрд грн (за прогнозними розрахунками);
  • збільшити податкові надходження до державного бюджету України на суму 117,2 млн грн у 2022 році;
  • забезпечити ремонт основних засобів, що використовуються в реалізації послуг з вантажних перевезень та інфраструктури, направити кошти на освоєння капітальних інвестицій для забезпечення безпеки руху поїздів;
  • здійснити у 2022 році реконструкцію 150 км колії, електричних мереж, технічне переоснащення та ремонт штучних споруд господарства колії, тягових підстанцій, пристроїв СЦБ на суму 425,8 млн грн, модернізацію тягового рухомого складу на суму 400 млн грн.

Крім цього, у МІУ зазначили, що у 2021 році зміна рівня тарифів має принести товариству додаткові 2 млрд грн. Ще 10 млрд грн прогнозовано товариство  отримає у 2022 році. З урахуванням додаткового підвищення загальний прогнозований дохід наступного року складе 12,3 млрд грн.

Нагадаємо, відповідний проєкт оприлюднили 9 вересня. Раніше, у серпні, набрали чинності нові тарифи на залізничні перевезення. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу. Наразі це підвищення оскаржують в суді структури Ріната Ахметова.

читайте також

Завантаження....