URM
Рухомий склад Бізнес Новини Укрзалізниця

Володимир Приходько: УЗ купує продукцію, випущену за старими технологіями

Голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько пояснив, чому підприємство й досі випускає для Укрзалізниці пасажирські вагони із застарілою технологією електровугільного опалення. За словами Приходька, вони виконують таким чином усі побажання замовника.

Ми поставляємо не те, що ми вміємо робити, а те, що просить УЗ. Якщо УЗ говорить мені, щоб я поставив електровугільний котел в пасажирських вагонах, то я не збираюся переконувати УЗ, що їй достатньо буде електричного котла.

Володимир Приходько, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ»

Також Приходько пояснив чому УЗ замовляє у підприємства вагони із застарілою технологією.

Імовірно, УЗ купує вагони з такими котлами на випадок перебоїв з електрикою, наприклад, якщо поламається генератор в локомотиві. У такому разі у вагонах можна буде топити дровами або вугіллям.

Володимир Приходько, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ»

Але загалом, на думку Приходька, УЗ здебільшого не готова експлуатувати сучасні розробки.

Наприклад, років зо три тому ми зробили новий вагон. УЗ початку його експлуатувати. Але потім постало питання: а хто буде його ремонтувати? Я відповів, що КВБЗ. УЗ відмовилася від цього. Я запропонував УЗ навчити її співробітників необхідним видам ремонту. Але вона відмовилася і від цього. У результаті який вихід? УЗ буде і далі купувати продукцію, випущену за старими технологіями, оскільки вона не в змозі самостійно ремонтувати сучасну техніку. По суті, попри наше бажання і готовність розробляти нові види залізничної техніки, ми натикаємося на неготовність УЗ її експлуатувати.

Володимир Приходько, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ»

За словами очільника КВБЗ, Укрзалізниця не хоче укладати з підприємством ані договір на
поставку, ані договір на технічне обслуговування на термін служби вагонів.

А адже в такому разі УЗ не треба було б шукати майданчики для ремонту, фахівців з ремонту і так далі. Якби УЗ погоджувалася на такі умови, то не було б розмов про закупівлю застарілих вагонів з електровугільними котлами.

Володимир Приходько, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ»

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури оприлюднило наказ, яким дозволило Укрзалізниці здійснити 30% передоплати Крюківському вагонобудівному заводу за виготовлення 100 пасажирських вагонів. У КВБЗ заявляють, що авансу від УЗ вистачить лише на половину комплектувальних матеріалів

читайте також

Завантаження....