URM
Бізнес Міжнародні Новини

Висоцький: Україна зможе наростити експорт в ЄС за рахунок с/г продукції з доданою вартістю

За офіційною статистикою, у березні було експортовано близько 350 тис. тонн, у квітні – втричі більше, близько 1 млн тонн, а в травні маємо показник понад 1 млн 700 тис. тонн. Про це в ефірі національного марафону UAразом розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Це ще не такі обсяги, які йшли через морські порти, але це суттєве постійне зростання. Найбільше безпосередньо експортується через Польщу, потім Румунію, решта – через інші країни Європейського Союзу»

Тарас Висоцький перший заступник Міністра аграрної політики

За його словами, величезну підтримку в цьому питанні Україні надає Польща, адже саме з нею ми маємо найбільшу кількість переходів – і залізничним, і автошляхом. Тому Польща постійно збільшує кількість компетентних працівників митних органів, а режим роботи переводиться у формат 24 на 7, що дозволяє значно прогресувати.

Ми й надалі продовжуватимемо працювати в цьому напрямі, оскільки вважаємо, що ще неповний потенціал використано цих альтернативних шляхів»

Тарас Висоцький перший заступник Міністра аграрної політики

На його переконання, зараз у ЄС збільшиться і обсяг експорту продукції з доданою вартістю. Адже якщо зернові й олійні раніше експортувалися без обмежень, то на цілу низку продукції квоти вичерпувалися за декілька місяців – переважно обмеження стосувалися насамперед продукції з доданою вартістю.

Наприклад, на мед квота завжди закінчувалася в січні. Були квоти на молочну продукцію, на томатну пасту, на яблучний концентрат, на м’ясо птиці, на крупи. Зараз за цими всіма продуктами обмежень не буде – ми очікуємо на суттєве зростання»

Тарас Висоцький перший заступник Міністра аграрної політики

Стосовно теперішньої посівної кампанії, то, за його словами, масштабне кредитування аграрного сектору суттєво допомогло виконати весняні польові роботи. Так, фактично в рамках воєнної весни аграрії були чи не найбільшими позичальниками в українських банках. У рамках програми кредитування «Доступні кредити 5-7-9%» з березня було видано 38,5 млрд грн кредитів українському аграрному сектору, у тому числі майже 25 млрд грн за пільговою ставкою під 0 %.

читайте також

Завантаження....