URM
Інфраструктура Новини

Відновлювати залізничне сполучення Луганщини й Донеччині найближчим часом не будуть

Об’єднувати Луганську та Донецьку області залізничним сполученням найближчим часом не планують. Про це розповів голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай

Серед причин — коштовність цього проекту. Наприклад, будівництво 57 кілометрів залізничної колії коштуватиме близько 100 мільйонів євро.

Це дуже важкий проект в реалізації. Тому, що це не ремонт старого, а будівництво повністю нової залізничної колії. На жаль, через збройний конфлікт зараз немає нормального залізничного сполучення не тільки між Луганською та Донецькою областями, але навіть з Києвом. Але міністр реінтеграції Олексій Резніков, під час недавнього візиту на Луганщину, розповів, що займається питанням будівництва нового залізничного шляху. Але таких проектів на даний момент два. Перший з’єднає Рубіжне і Старобільськ, другий — це Електрифікація існуючого залізничного шляху. Завдяки цьому час шляху до Києва буде зменшено на чотири години. Ці проекти вже в стадії реалізації

Сергій Гайдай

Він додав, що реалізацію інших залізничних проектів найближчим часом не планують.

Ми поговоримо з Укрзалізницею, і якщо у них проект про об’єднання Луганщини і Донеччини є, то я обов’язково поінформую, коли ми зможемо перейти до розробки технічного завдання і проектно-кошторисної документації»

Нагадаємо, 18 серпня, уряд затвердив програму стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року. Програма передбачає два залізничні інфраструктурні об’єкти:

  • будівництво та електрифікація другої колії від Запоріжжя до Маріуполя;
  • будівництво нової гілки на Луганщині (ТЕО цього проєкту вже в процесі).

Нова залізнична гілка на Луганщині може пройти через Сєверодонецьк.

читайте також

Завантаження....