URM
Рухомий склад Новини

(ВІДЕО) Укрзалізниця модернізує четвертий інклюзивний приміський електропоїзд

Київський електровагоноремонтний завод завершує капітально-відновлювальний ремонт із модернізацією приміського електропоїзда. Вагони електрички будуть пристосовані для маломобільних пасажирів. Після ремонту поїзд вийде на приміські маршрути Львівської залізниці.

На модернізацію цього поїзда Укрзалізниця спрямувала близько 72 млн грн, з яких орієнтовно 2 млн грн — на облаштування елементів безбар’єрності.

Що з’явилось у модернізованому поїзді

Приміський електропоїзд ЕР2 № 1232, у складі якого 10 вагонів, після капремонту буде максимально пристосований для подорожей маломобільних пасажирів:

  • У головних вагонах поїзда передбачені місця для людей на колісних кріслах, тут встановлюються поручні, пандуси та санвузли, вхідні двері зі зручним електронним управлінням, кнопки виклику поїзної бригади.
  • Для пасажирів з дітьми облаштовуються сповивальні столики. Також монтується кріплення для перевезення велосипедів та лижного спорядження.
  • Для зручного перебування в електропоїзді людей із порушеннями зору всі вказівники дублюються шрифтом Брайля, у тамбурах та на підлозі вагонів наносяться жовті обмежувальні лінії, внутрішні вхідні двері вагонів фарбуються у контрастний жовтогарячий колір.

Також у 2021 році завод планує завершити проєктування пандусів для посадки та висадки пасажирів з низьких платформ. За результатами проєктування буде ухвалене рішення щодо доцільності їхнього подальшого використання.

Загалом на потужностях Київського електровагоноремонтного заводу триває капітально-відновлювальний ремонт з урахуванням вимог безбар’єрності ще чотирьох електропоїздів: двох складів Донецької залізниці та по одному — Південної та Південно-Західної залізниць. Модернізацію цих поїздів планується завершити до кінця 2021 року.

Нагадаємо, упродовж 2020-2023 років УЗ спрямує понад 74 млн грн на облаштування залізничних об’єктів. Планується адаптувати вокзали та зупинні платформи для людей з інвалідністю, закупити підйомні платформи й візки для вагонів тощо.

За інформацією Міністерства соціальної політики, на 1 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність. У тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю.

читайте також

Завантаження....