URM
Пасажирські перевезення Новини

(ВІДЕО) Укрзалізниця запустила пілотний маршрут в рамках Public Service Obligation

На вихідних Укрзалізниця запустила новий поїзд на маршруті Ізмаїл — Одеса. В УЗ наголошують, що старт цього маршруту став можливим завдяки реалізації пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO)

Що таке PSO

Public Service Obligation — модель замовлення перевезень, за якої місцева влада сплачує перевізникові (у цьому разі УЗ) вартість маршруту і надає можливість своїй громаді користуватися обраним поїздом в обраний час за обумовленою вартістю. Такий механізм впроваджено в більшості європейських країн: у Німеччині, Нідерландах, Латвії, Болгарії, Чеській Республіці.

Днями Керівництво АТ «Укрзалізниця» та Одеської обласної влади підписало меморандум у рамках реалізації пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських приміських перевезеннях. Зокрема, відповідно до меморандуму місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 5 млн грн на рік витрат на організацію маршруту Одеса — Ізмаїл. В УЗ наголошують, модель PSO є найвигіднішою для всіх сторін перевізного процесу, адже вона закріплює надання послуги, що становить загальносуспільний інтерес, та відповідну компенсацію від місцевої влади.

Дунайський експрес», який стане стартом потужного розвитку системи приміських перевезень європейського зразка в Україні. Маємо велику надію на парламентарів, адже модель PSO закріплена у проєкті закону «Про залізничний транспорт» у новій редакції, який проходить аналіз у Верховній Раді. Упевнений, що в короткі терміни цей надважливий документ буде прийнято й Укрзалізниця отримає потужний вектор розвитку. А поки ми, не чекаючи документа, робимо перші важливі кроки у напрямку найкращого сервісу для наших пасажирів.

Олександр Камишін, голова правління АТ «Укрзалізниця»

Маршрут Ізмаїл — Одеса в рамках PSO

На маршруті курсуватиме дизель-поїзд виробництва Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3. Максимальна швидкість цього поїзда — 140 км/год. У складі поїзда 3 вагони — 170 місць. Поїзд має сучасні елементи інтер’єру та екстер’єру й пристосований для перевезення маломобільного населення. Поїзд буде курсувати щоденно. Вартість квитка становитиме 189 грн.

Поїзд №7002/7001 Одеса — Ізмаїл відправлятиметься з Одеси щодня о 19:50 та прибуватиме до Ізмаїла о 00:32. Зворотно поїзд виправлятиметься о 01:29 та прибуватиме до Одеси о 06:11. Також експрес робитиме зупинки на станціях: Білгород-Дністровський, Кулевча, Сарата, Арциз, Главані, Дзинілор та Котлабух.

читайте також

Завантаження....