URM
Укрзалізниця Новини

Від початку року АМКУ встановив 161 порушення на тендерах УЗ

У цьому році на УЗ та її філії було подано 327 скарг щодо порушень на тендерах, замовником яких є Перевізник. І з них у 161 випадку Антимонопольний комітет встановив порушення.

Про це під час Міжнародної спеціалізованої виставки Rail EXPO 2021 розповіла голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

Кількість оскаржень закупівель, замовником яких є УЗ, складає зараз понад 1,5 скарги на один тендер. Це досить багато. Ми маємо випадки, коли на одного і того ж організатора подається різними учасниками торгів по кілька скарг на дискримінаційні умови. Але від закупівлі до закупівлі замовник недоліки не виправляє.

Ольга Піщанська

Від початку року АМКУ встановив 161 порушення на тендерах УЗТакож Ольга Піщанська звернула увагу на колосальні суми державної підтримки, яка за погодженням з Антимонопольним комітетом, надається підприємству. За її словами, підприємство має колосальні можливості завдяки такій підтримці, однак не використовує їх повною мірою. Недостатнім є контроль і за витратами УЗ.

Голова АМКУ зазначила, що задля ефективного реформування Укрзалізниці є сенс розглядати і можливість створення національної комісії у сфері транспорту, що стала б незалежним регулятором у цій галузі, і анбандлінг підприємства, як можливість розширення конкуренції у тих сферах, які є можливими в рамках наявних потужностей УЗ.

Але, на думку Ольги Піщанської, реформування підприємства варто почати з формування умов для розвитку конкуренції на його внутрішніх сегментах.

Нагадаємо, що заступник міністра фінансів Олександр Кава під час виставки Rail Expo 2021 не підтримав ідею розділення Укрзалізниці на 4 вертикалі. За його словами, у залізничному секторі Україні не треба рівнятись на Євросоюз, а більше приділити уваги вдосконаленню процесів усередині УЗ.

читайте також

Завантаження....