URM
Новини

Від експорту зерна у новому сезоні Україна може отримати $20 млрд

У 2020 році українські аграрії забезпечили близько 45 % валютної виручки України від загального експорту у $49,2 млрд. Цього року, завдяки рекордному врожаю зернових та олійних та вищим, ніж торік цінам, цей показник зросте. Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

В УЗА переконані — лише експорт зерна принесе країні у новому сезоні понад $20 млрд.

Зараз українське зерно традиційно торгується з дисконтом до $10 на тонні в порівнянні з таким самим зерном з інших чорноморських країн.

Микола Горбачьов

Структурно виробництво зерна в Україні має такий вигляд:
75 % – малі та середні фермери,
25 % – великі компанії та агрохолдинги.

Дрібні й невеликі виробники не завжди відповідають міжнародним стандартам торгівлі, комплаєнс процедурам, їх складно перевірити на надійність, також вони не завжди дбають про бізнес-репутацію чи прозорість бізнесу.

Микола Горбачьов

Від експорту зерна у новому сезоні Україна може отримати $20 млрд

Раніше в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) розповіли, з якими проблемами зіткнуться зерновики цього року. В асоціації переконані — попри дуже гарний врожай зернових є фактори, які значно ускладнюють його транспортування.

З огляду на прогнози з рекордного врожаю зернових цього року на понад 75 млн тонн, дуже критичним постає питання перевезення зерна територією України, в тому числі забезпечення експорту. Слід зазначити, що значна кількість зернових перевозиться саме залізницею до портів для подальшого експорту.

ОЛЕГ НЕСТЕРОВ, ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА З АДВОКАЦІЇ УКАБ

Ще один неприємний фактор — підвищення цін Укрзалізницею на вантажні перевезення. Так, тариф на перевезення сільськогосподарської продукції з 1 вересня 2021 зріс на 8 %, а з 1 січня 2022 підвищиться ще на 6 %.

читайте також

Завантаження....