URM
Міжнародні Інфраструктура Новини

Via Carpatia та Rail Carpatia — європейські країни ініціюють створення транспортних коридорів у межах розширення мережі TEN-T

Польща разом із країнами трьох морів, а також Молдовою та Україною подає заявку на перегляд Транс’європейської транспортної мережі TEN-T у контексті пропозиції щодо створення Балто-Чорно-Егейського коридору.  Про це повідомляє польське видання logistyka.rp.pl.

Країни планують витратити на подовження автомобільних та залізничних коридорів фінансування ЄС у рамках розширення мережі TEN-T.

Ми занадто довго залежали від сполучення Схід-Захід. Сьогодні виявляється, що їх замало. Ми повинні бути максимально активними та прагнути сформувати мережу TEN-T таким чином, щоб вона відповідала новим викликам.

Юліус Скачкаускас, заступник міністра транспорту та зв’язку Литви

Про необхідність покращити сполучення Півні-Південь заявив і міністр транспорту та зв’язку Болгарії Микола Сабєв.

Ми поки що на низькому рівні сполучення Північ-Південь. Особливо це стало помітно після початку війни. Ми маємо побудувати 5 нових мостів через Дунай на кордоні з Румунією. Ми робимо кроки в цьому напрямку. Це необхідно для того, щоб можна було говорити про кращий зв’язок між Північчю та Півднем Європи.

міністр транспорту та зв’язку Болгарії Микола Сабєв

Таке розширення інфраструктури матиме й економічні переваги. А для кращого сполучення країн Європейського Союзу з Україною необхідна участь Молдови, а тому необхідний розвиток співробітництва між Молдовою та країнами трьох морів.

Уздовж східного кордону Польщі, який також є східним кордоном НАТО та Європейського Союзу, ми будуємо маршрут Via Carpatia. Ініціативу побудови цього сполучення, яке з’єднає Балтійське море з Чорним та Егейським морями, висунув у 2006 році президент Республіки Польща Лех Качинський. Щойно завершилося будівництво цієї дороги між Любліном і Жешувом. Сам маршрут Via Carpatia називають транспортною основою Ініціативи трьох морів.

міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик

Міністр інфраструктури також зазначив, що маршрут Via Carpatia має бути доповнений залізничним коридором Rail Carpatia, оскільки це питання розвитку й безпеки.

читайте також

Завантаження....