URM
Бізнес Вантажні перевезення Новини

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про габаритно-ваговий контроль

Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3742, який запроваджує автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових норм за допомогою WIM-комплексів.

Зокрема законом закріплено можливість фіксації порушень, пов’язаних із відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів в автоматичному режимі.

Також проєкт закону передбачає розширення повноважень інспекторів Укртрансбезпеки, які зможуть самостійно заганяти порушників на ваги без додаткової підтримки Національної поліції.

Введення автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм дозволить запустити роботу WIM-комплексів. Автоматизований габаритно-ваговий контроль, по-перше, зменшує корупційні ризики. По-друге, значно підвищує ефективність – комп’ютер обробляє інформацію миттєво та працює цілодобово. Він фіксує ВСІ порушення. І це значно краще, ніж наш інспектор, який фізично не встигає охопити весь потік вантажівок і змушений зважувати їх вибірково, а потім ще півгодини складати всі документи про порушення.

Єгор Прокопчук

Норми закону набувають чинності за три місяці. Тож усі підприємці мають час підготуватися до нових правил гри на ринку вантажних перевезень.

читайте також

Завантаження....