URM
Бізнес Новини

Верховна Рада ухвалила закон про локалізацію в держзакупівлях

Верховна Рада внесла зміни до закону «Про публічні закупівлі», додавши туди вимогу щодо локалізації виробництва.

Так, законом тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються особливості здійснення процедур закупівлі, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень.

Держава вимагатиме вітчизняної складової при купівлі п’яти категорій: міського, залізничного транспорту, комунальної техніки, енергетичного та аерокосмічного машинобудування. Замовник здійснює закупівлю таких товарів виключно, якщо їхній ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує:

  •  у 2022 році – 10 відсотків;
  •  у 2023 році – 15 відсотків;
  • у 2024 році – 20 відсотків;
  • у 2025 році – 25 відсотків;
  • у 2026 році – 30 відсотків;
  • у 2027 році – 35 відсотків;
  •  з 2028 року до дня завершення 10-річного строку дії цього пункту — 40 відсотків.

Законом встановлено, що «Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за відповідною формулою».

Уповноважений орган має сформувати перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті та здійснює моніторинг дотримання вимог.

Раніше в МІУ заявили, що Міністерство не почне жодного проєкту без локалізації. Йдетсья про раніше досягнуті домовленості про закупівлю 130 локомотивів для УЗ у французького концерну Alstom. Проте зауважимо, що ця закупівля не підпадає під дію нвого закону, адже проведена не через ProZorro.

читайте також

Завантаження....