URM
Вантажні перевезення Інфраструктура Новини

Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо створення Фонду внутрішніх водних шляхів

Верховна Рада підтримала у другому читанні й у цілому законопроєкт №5090 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів», який зокрема створює резервний державний фонд — Державний фонд внутрішніх водних шляхів.

За відповідне рішення на засіданні 15 лютого проголосували 268 народних депутатів. Згідно із пояснювальною запискою, метою змін до Бюджетного кодексу є забезпечення практичного застосування норм Законів «Про державно-приватне партнерство» та «Про концесію» для всіх сфер діяльності.

Так, документ надає розпорядникам бюджетних коштів, які є державними партнерами (концесієдавцями), право брати довгострокові зобов’язання у межах договорів державно-приватного партнерства (ДПП), зокрема й концесійних.

Також законопроєкт передбачає спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування державного значення, побудованих на умовах концесії.

Крім цього, він встановлює вимоги до загального щорічного обсягу довгострокових зобов’язань в рамках ДПП (концесії) та врегульовує питання концесійних платежів. Також документ передбачає створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів у складі спеціального фонду Державного бюджету.

Фонд фінансуватиме заходи щодо обслуговування внутрішніх водних шляхів для утримання їх у судноплавному стані, будівництва, реконструкції, ремонту й утримання стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту. Порядок використання коштів Державного фонду внутрішніх водних шляхів затверджуватиме Кабмін.

Джерелами формування Державного фонду внутрішніх водних шляхів стануть кошти державного дорожнього фонду, залучені для реалізації інвестиційних проєктів з будівництва, реконструкції та розвитку стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту державні запозичення, кошти від реалізації ґрунту (мінеральної сировини), що вилучаються після шляхових робіт, які проводить держпідприємство, тощо.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України має намір створити спеціальний фонд із розвитку авіаційної та залізничної інфраструктури.

читайте також

Завантаження....