URM
Вантажні перевезення Новини Тарифи

Вартість перевезення зерна залізницею зросла у 2-3 рази

У середньому вартість перевезення зерна Укрзалізницею для аграріїв зросла у 2-3 рази. Такі дані для AgroPortal.ua навів експерт з аграрної логістики Олексій Шахов.

Шахов додав, що таке зростання не зумовлене покращенням інфраструктури або послуг. Ціна росте просто через те, що Укрзалізниця невчасно довозить вагони, адже вони стоять кинутими по станціях.

Додаткові витрати вплинуть на прибуток аграрія: більші витрати — менший прибуток. Деякі аграрії кажуть, що возити за такими цінами не будуть, хоч і склади повні, й у полі ще залишається незібрана кукурудза. На сьогодні така висока вартість використання вагонів для деяких регіонів України складає +1 тис. грн/т до витрат на логістику.

Олексій Шахов

За словами експерта, через зміщення збиральної кампанії на більш пізні строки, автотранспорт зараз у більшості випадків використовується для перевезення зерна з поля до елеваторів. Не пішли на користь автоперевезенням і нові правила роботи ГВК.

Зазначимо, що Кабмін має намір до грудня 2022 року привести залізничні вантажні тарифи до економічно обґрунтованих.

Нагадаємо, з 2022 року тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го класу зростуть на 9 %. Раніше, у серпні набрали чинності нові тарифи на залізничні перевезення. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Наразі триває судова суперечка щодо правомірності підняття тарифів через позов структур Ріната Ахметова.

читайте також

Завантаження....