URM
Вантажні перевезення Новини Тарифи Укрзалізниця

Вартість експорту зерна у вагонах Укрзалізниці зросла майже вдесятеро

Після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів Укрзалізниці ціна зросла майже у 10 разів. Про це повідомляє “Український клуб аграрного бізнесу”.

6 липня відбулися чергові торги на послуги використання вагонів-зерновозів Укрзалізниці для експорту зерна — ціни злетіли з 2 167 грн/добу до максимальної вартості 20500 грн/добу, тобто зростання у 9,5 разів.

Український клуб аграрного бізнесу

У повідомленні йдеться, що навіть при обороті за 10 днів вартість лише користування вагоном становитиме 3150 грн/т. До того ж, необхідно сплатити тариф за перевезення зерна залізницею, який наприкінці червня підняли на 70%, плату за завантаження та розвантаження вагонів, плату іноземним перевізникам, а також низку інших додаткових платежів.

Зазначається, що УКАБ ще в червні закликав АТ “Укрзалізниця” не запроваджувати практику аукціонів в умовах війни, штучно створеного дефіциту вагонів-зерновозів та особливостями монопольного становища АТ “Укрзалізниця”.

Це торги за квиток на виживання. Уявіть собі, якби на евакуацію людей з Харкова чи інших міст залізниця проводила торги за кожен квиток. Таку практику можна прирівняти до злочину проти агросектору.

генеральний директор УКАБ Роман Сластьон

З огляду на таку ситуацію, УКАБ закликає уряд негайно припинити практику таких аукціонів, зробити доступною інформацію про черговість обробки вантажних вагонів з агропродукцією на експорт, запровадити відповідальне планування перевезень вантажів та їх виконання, переглянути рішення щодо підвищення тарифів на 70%.

Нагадаємо, що Європейська Бізнес Асоціація в офіційному зверненні від імені бізнесу також категорично не підтримує рішення про підвищення тарифів на вантажні перевезення.

читайте також

Завантаження....