URM
Інфраструктура Новини Рухомий склад

ВАР: Укрзалізниця має інвестувати в реконструкцію колій, а не в покупку нових вагонів

Укрзалізниці варто першочергово інвестувати в реконструкцію колій, а не в покупку нових вагонів. Адже третина залізничних колій в критичному стані. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

«У мене виникає питання. Якщо у нас 30% шляхів вимагають або капітального ремонту, або реконструкції, навіщо ми витрачаємо 100 мільярдів на вагони, яких можна купити частину? Мені здається, що логічніше в даному випадку було б ці гроші витратити саме на шляхи. Весь доступний ресурс УЗ потрібно направляти саме на питання вирішення колі, їх реконструкції

Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

Соколов підкреслив, що саме ​через поганий стан залізничної інфраструктури УЗ з кожним роком втрачає все більше клієнтів, які знаходять альтернативні способи перевезення своїх вантажів. Крім того, за словами експерта, УЗ слід звернути увагу на підвищення пропускної здатності портових станцій. Інвестиції в їх розширення дозволять уникнути сезонних колапсів на залізниці, що виникають в періоди відвантаження продукції аграріїв.

«Пропускна здатність станцій, які ведуть в порти, недостатня. У нас звідти черги шикуються, пробки. І звідси у нас відповідно проблеми виникають з дефіцитом локомотивної тяги і з дефіцитом вагонів. Якщо навести тут порядок, то нам вагони купувати не треба, у нас тоді їх занадто багато. Тому ще раз питання: навіщо ви хочете поховати 100 мільярдів там, де вони не дуже потрібні, замість того щоб виправити ті проблеми, які реально існують?»

Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради.

Відзначимо, що за інформацією Центру досліджень залізничного транспорту, на початок 2022 року на мережі УЗ  прострочено терміни капітального ремонту та реконструкції понад 10 тис. км головних колій з 26 тис. км головних колій, що експлуатуються (тобто для 38,4 % колій). В той же час в  планах УЗ на цей рік відремонтувати та реконструювати 650 км колій.

В той же час в 2022-му році стартує програма оновлення парку вантажних вагонів. 28 грудня  2021 року Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Міністерства інфраструктури України щодо обмеження терміну експлуатації вагонів.

Наказ передбачає поетапне обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів протягом 10 років та приведення цього терміну до нормативного, тобто піввагонів — з 44 років до 22 років; зерновозів — із 45 років до 30 років. Це той граничний термін експлуатації вагонів, який визначив саме виробник таких вагонів.

Перед цим проєкт наказу погодила Державна регуляторна служба.

читайте також

Завантаження....