URM
Рухомий склад Новини

Валерій Ткачов: Списання зношених вагонів реанімує українське вагонобудування

За останні п’ять років унаслідок масового ввезення в Україну списаних вагонів з Російської Федерації, українська вагонобудівна галузь практично померла. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів заступник директора департаменту з комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов.

Якщо на піку виробництво вагонів складало понад 50 тис. вагонів на рік, то минулого року побудовано лише 3200 вагонів (падіння близько 71 %). В 2021 році за дев’ять місяців побудовано взагалі лише 1200 вагонів (падіння приблизно на 51 %).

Валерій Ткачов

Відповідаючи на питання про те, скільки коштів необхідно УЗ на програму оновлення рухомого складу, то Ткачов повідомив, що Укрзалізниця планує протягом 7 років інвестувати в будівництво 22,6 тис. вагонів близько 50 млрд грн. Водночас приватні власники протягом 7 років придбають 23,25 тис. вагонів, витративши на це 56,6 млрд грн.

Загалом програма передбачає будівництво близько 46 тис. вагонів на 107 млрд грн протягом семи років.

Валерій Ткачов

За його словами, з цих 46 тис. вагонів, закладених під оновлення у програмі, близько 14,5 тис. планується побудувати на потужностях Укрзалізниці. Інші плануються будувати на приватних вагонобудівних підприємствах.

Нагадаємо, 30 % аварій у 2020 році сталися через поганий стан рухомого складу.

читайте також

Завантаження....